Zaloguj się

?Podhale? to jedno z sanatoriów, dzięki któremu Połczyn Zdrój nosi miano ?Kurortu z duszą?. Położone w samym środku parku zdrojowego, na niewielkim wzniesieniu, ma przed sobą amfiteatr i część francuską parku zdrojowego. Pobliskie dywany kwiatowe, fontanny i pijalnia ?Joasia? nadają temu miejscu szczególnego uroku.

Ale to sanatorium swoje znaczenie zawdzięcza nie tylko lokalizacji. ?Podhale? ma symboliczny wkład w jeden z najważniejszych rozdziałów historii połczyńskiego uzdrowiska. To właśnie w tym obiekcie powstał pierwszy w Polsce ośrodek balneologii ginekologicznej (leczenia niepłodności i chorób kobiecych) założony przez prof. Gromadzkiego, a niedługo potem narodziło się powiedzenie ?Chcesz mieć córkę albo syna, przyślij żonę do Połczyna?.

Z zewnątrz budynek zachwyca architekturą charakterystyczną dla obiektów uzdrowiskowych z początku XX wieku. Wewnątrz na uwagę zasługuje piękna palmiarnia, oraz sala widowiskowa na 200 osób, w której jeszcze kilka lat temu działało kino, a obecnie odbywają się koncerty i inne prezentacje estradowe. W bezpośrednim sąsiedztwie znajdują się korty tenisowe z wypożyczalnią rowerów, oraz początek 3 kilometrowej ścieżki zdrowia. W odległości około 200 metrów znajduje się sanatorium ?Gryf? z basenami, sauną, siłownią i kawiarnią.

Pobyty w ?Podhalu? należą do najtańszych ze wszystkich połczyńskich obiektów. Dzieje się tak za sprawą bazy hotelowej, w której przeważają pokoje bez łazienek. Zważywszy jednak, że usługi lecznicze w niczym nie ustępuje pozostałym obiektom, sanatorium to oferuje pełnowartościowe pobyty na każdą kieszeń. Na gości czekają pokoje jedno-, dwu- i trzyosobowe z umywalkami ? łącznie 139 miejsc. Można tu korzystać ze wszystkich zabiegów oferowanych przez ?Uzdrowisko Połczyn? S.A. dzięki temu aby odbyć kompletną kurację nie trzeba przemieszczać się do innych obiektów.

Oferowane zabiegi:

Tampony borowinowe, zawijania borowinowe, fasony borowinowe, kąpiel CO2, kąpiel solankowa, interdyn, magnetronic, terapuls, galwanizacja, ultradźwięki, diadynamik, jontoforeza, sollux, hydroterapia, masaż wibracyjny, masaż wirowy, masaż podwodny, masaż perełkowy, masaż klasyczny, gimnastyka lecznicza indywidualna i zbiorowa, okłady parafinowe, laser, lampa BIO-V.

tel. 94 36-62-424, 94 36-62-666

fax 94 36-62-470

http://www.uzdrowisko-polczyn.pl/nasze-obiekty/sanatoria/sanatorium-podhale

Źródło opisu: http://www.uzdrowisko-polczyn.pl/nasze-obiekty/sanatoria/sanatorium-podhale
Źródło zdjęć: http://www.uzdrowisko-polczyn.pl/nasze-obiekty/sanatoria/sanatorium-podhale
Dodane: 2008-02-18 21:34:39 przez Rafa

Lokalizacja

Komentarze (3)

0.0 z 5.0
Ocena ogólna 0.0
 • Mieczysława i Jerzy Piwoń
  15 marca 2014 at 14:32

  Byliśmy w sanatorium Podhale w lutym- marcu 2014r. Warunki bardzo dobre, obsługa miła i dobre zabiegi prowadzone przez sympatyczne panie. W całym obiekcie czysto w szczególności w pokojach. Posiłki bardzo dobre, szczególnie smakowały nam surówki i różnorodne sałatki. Całość w stołówce pięknie i zawsze bardzo czysto przygotowane.
  Przepiękny park po którym spacerowaliśmy na trasach z kijkami dzięki wyjątkowo dobrej pogodzie (przedwiośnie), ale brakowało zieleni (zima).
  Chętnie tam wrócimy, ale w innej porze roku.

  Pomocna recenzja1
 • Ola1314
  5 grudnia 2011 at 17:43

  Witam wszystkich. Odwiedziłam połczyńskie senatorium w ostatnim turnusie. Postaram się opowiedzieć wam, jak miło i korzystnie spędziłam tam czas. Wyżywienie – oceniam jako bardzo dobre, smaczne, zróżnicowane. Duży pozytyw! Personel – lekarze specjaliści, bardzo dobrzy, lecz niestety nie byli zbyt mili. Obsługa wesoła, wszystko można było z nimi załatwić. Więc całość oceniam pozytywnie !Umiejscowienie – w okół sanatorium przepiękne okolice, park, stawy, jeziora . Podhale jest położone blisko głównego budynku „Gryfu”,gdzie znajduje się basen kryty jak i otwarty można się znakomicie zrelaksować. W samej miejscowości znajduje się kilka sklepów, restauracje, fryzjer, smażalnia ryb itd NA zabiegi nie trzeba wychodzić poza budynek w Podhalu znajduje się sala zabiegowa, gdzie spotkałam znakomitych rehabilitantów.Na koniec naszego turnusu większość kuracjuszy narzekała, że już koniec i trzeba wracać do domu…W przyszłym roku zamierzam znowu udać się do przytulnego domu, jakim jest Podhale. z gorącymi pozdrowieniami Ola

  Pomocna recenzja1
 • kuracjusz56
  17 listopada 2011 at 22:37

  Kilka miesięcy temu wróciłem z turnusu, który odbyłam w sanatorium Podhale. Zarówno warunki mieszkaniowe, jedzenie jak i zabiegi były na satysfakcjonującym poziomie. Gdyby się czepiać szczegółów znalazło by się parę minusów. Jednak ogólnie wszystko prezentuje się przyzwoicie. Za rok na pewno też Odwiedzę to Uzdrowisko:)
  Andrzej z Krakowa

  Pomocna recenzja1

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ocena ogólna