Zaloguj się

Hipodrom Sopot – Sopocki tor wyścigów konnych stanowi park krajobrazowy usytuowany w sercu uzdrowiska Sopot.

Obecnie jest to ważny ośrodek promocji uzdrowiska poprzez wyścigi konne i udostępnienie tych imprez celem reklamy dynamicznych firm.

Sopocki tor wyścigów konnych stanowi park krajobrazowy usytuowany w sercu uzdrowiska Sopot. Pokryte zielenią forum morskie o powierzchni blisko 40 hektarów z panoramą Zatoki Gdańskiej jest idealnym miejscem dla masowych imprez sportowych i rekreacyjnych z udziałem czołowych przedstawicieli świata polityki, biznesu i kultury.

Taki charakter mają od blisko 200 lat w Europie wyścigi konne, miejsce spotkań miłośników koni, rodzin królewskich i najważniejszych osobistości życia politycznego i gospodarczego.
W roku 1998 przypadł jubileusz stulecia istnienia toru wyścigowego w Sopocie. Tor, uznany od początku za główną atrakcję turystyczną kurortu, zdobył przez dziesięciolecia europejską sławę dzięki wyścigom konnym i zawodom jeździeckim.Po wojnie Sopot stał się najważniejszym torem wyścigów przeszkodowych w Polsce, a rozgrywana tu gonitwa Wielka Bałtycka była przepustką do najważniejszych gonitw światowych: Wielkiej Pardubickiej i angielskiej Grand National, oglądanych w telewizji przez setki milionów kibiców. Objęcie przez miasto Sopot w roku 1997 większości udziałów w spółce Hipodrom otworzyło możliwości promocji uzdrowiska poprzez wyścigi konne i udostępnienie tych imprez celem reklamy dynamicznych firm.

81-745 Sopot, ul. Polna 1
tel. 0 58 551-78-96

Źródło opisu: pl.wikipedia.org
Źródło zdjęć: commons.wikimedia.org
Dodane: 2008-05-13 13:46:40 przez Anonim

Lokalizacja

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ocena ogólna