Zaloguj się

Czytelnia to wyjątkowy, kameralny klub znajdujący się w samym centrum Poznania w bramie kamienicy Wyższej Szkoły Języków Obcych.
Klub zajmuje miejsce w pięknej, odrestaurowanej piwnicy i oferuje kilkadziesiąt wygodnych miejsc siedzących. Nie brakuje tu także miejsca na tańce podczas licznie organizowanych imprez.

Czytelnia powstała pod koniec 2001 roku. Nazwa tego miejsca nie jest przypadkowa; marzeniem właściciela było stworzenie knajpy, w której, oprócz picia piwa i innych trunków, można by oddać się lekturze. Zmęczeni, znudzeni jak i oczekujący mogą skorzystać tutaj z regałów pełnych książek. Znaleźć tu można dzieła polskiej klasyki i literaturę powszechną, książki dla dzieci i lektury szkolne, przewodniki i poradniki, biografie, dzieła filozoficzne, a nawet książki popularnonaukowe z zakresu… psychiatrii i seksuologii. Bogaty jest również asortyment prasowy; najważniejsze polskie dzienniki, tygodniki, miesięczniki.

Program kulturalno-artystyczny Czytelni oparty jest na dwóch podstawowych filarach. W nawiązaniu do nazwy, odbywają się tutaj wieczory literacko-poetyckie, na których pojawiają się twórcy z Poznania i okolic; prezentowane są fragmenty literackie wybitnych twórców z towarzyszeniem muzyki na żywo. Od środy do soboty można pobawić się przy tanecznych rytmach funka, soulu, disco, starego popu, reagge i brzmień klubowych. Spodziewać się też można wernisaży poznańskich artystów ASP, występów amatorskich grup teatralnych i jazz jamów.

W sezonie akademickim Czytelnia spełnia podwójne zadanie; do godziny 18.00 pojawiają się tutaj licznie studenci WSJO; przygotowują się do zajęć lub korzystają się z bogatego menu (w ciągu dnia można tu nawet zjeść solidny lunch). Wieczorem Czytelnia przeobraża się w klub, o wyjątkowym klimacie.

Źródło opisu: www.bogotaclub.pl
Źródło zdjęć: www.bogotaclub.pl
Dodane: 2008-02-18 15:00:45 przez Rafa

Lokalizacja

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Ocena ogólna