Zaloguj się

Wzorcownia Centrum Handlowo-Rozrywkowe Włocławek Centra handlowe, Zakupy

Plac Grodzki, Włocławek

Wzorcownia – Włocławek

WZORCOWNIA jest pierwszym we Włocławku wielofunkcyjnym projektem urbanistycznym zlokalizowanym w centrum miasta, na zrewitalizowanym obszarze dawnej fabryki fajansu.

W skład inwestycji wchodzą cztery obiekty: nowoczesna galeria handlowa, centrum rekreacyjno-rozrywkowe oraz dwa budynki mieszkalne z parterem handlowo-obsługowym.

W samym centrum Włocławka powstaje pierwsze w mieście centrum wielofunkcyjne, złożone z czterech budynków, placu miejskiego i pasaży, uzupełniające istniejący już zespół miejski. Całość będzie obejmowała Multikino, ponad 100 sklepów, w tym hipermarket, duże sklepy specjalistyczne (multimedia, wyposażenie domu), sklepy renomowanych marek odzieżowych i obuwniczych, supermarket spożywczy, sklepy z artykułami sportowymi i artykułami dla dzieci. Parkingi naziemny i podziemny pomieszczą łącznie ok. 400 samochodów.Całkowita powierzchnia handlowa obejmie ponad 35 000 mkw.

Pomiędzy budynkami A ? D będzie szklany łącznik, który umożliwi swobodną komunikację między obiektami. W zrewitalizowanym budynku D, tzw. starej PIECOWNI, powstanie pierwsze we Włocławku centrum rekreacyjno?rozrywkowe. Znajdą się tam m.in. kręgielnia, klub fitness oraz stylowo urządzone restauracje i kawiarnie. Partery budynków B i C zajmą punkty usługowe, zaś na wyższych kondygnacjach będą mieściły się mieszkania o wysokim standardzie. 20 400 mkw. ? powierzchnia najmu WZORCOWNI, 3 600 mkw. ? powierzchnia rozrywkowo?rekreacyjna nowej inwestycji, 3 200 mkw. ? powierzchnia mieszkalna.

Dawne obiekty poprzemysłowe wcale nie muszą popadać w ruinę. To fabryka fajansu we Włocławku, która zamieniła się we Wzorcownię – największe centrum handlowo – rozrywkowe w mieście.
To kompleks czterech budynków z końca XIX w. w centrum Włocławka o łącznej powierzchni ponad 20 tys. m kw. Dawniej była tu fabryka fajansu. Na początku lat 90. XX wieku zakład wstrzymał produkcję. Później zabytkowe obiekty niszczały. Zainwestowała w nie firma Budizol Property.

Wzorcownia składa się z czterech budynków. W starej piecowni powstało centrum rekreacyjno-rozrywkowe z klubem bluesowym, kręgielnią oraz klubem bilardowym. Pozostałe budynki wzniesiono od podstaw, ale architektonicznie nawiązują do obiektów przemysłowych z XIX w. W czterokondygnacyjnym gmachu galerii znajdują się salony odzieżowe i obuwnicze znanych marek, sklepy z artykułami sportowymi i artykułami dla dzieci, punkty usługowe oraz podziemny parking. Dwa pozostałe budynki przeznaczone są na mieszkania, z miejscem na sklepy i usługi na parterze oraz parkingiem podziemnym.

WZORCOWNIA jest realizacją idei stworzenia nowoczesnej, atrakcyjnej, miejskiej przestrzeni publicznej. Architekci, projektując cztery budynki, utworzyli ramy dla placu (tzw. PLAC GRODZKI), stanowiącego przestrzeń spajającą obiekty o różnych funkcjach. Stworzony został ciąg komunikacyjny, łączący ulice Pułaskiego i Kilińskiego, który stanowi naturalny trakt ruchu w mieście. PLAC GRODZKI jest sercem WZORCOWNI ? miejscem spotkań i odpoczynku dla mieszkańców miasta oraz podróżnych. Fontanny, oświetlenie skweru miejskiego, elementy małej architektury oraz zieleń, tworzą atmosferę tego miejsca.

Nowa inwestycja uzupełni ofertę i funkcje istniejącego już kompleksu handlowo-rozrywkowego ? CH City, w skład którego wchodzą m.in. MULTIKINO, hipermarket KAUFLAND, EMPIK, RTV EURO AGD, JYSK i KOMFORT, a także znajdujący się w już zrewitalizowanym budynku APARTHOTEL LOFTY W PIECOWNI. Częścią istniejącego centrum jest również parking na ponad 300 miejsc oraz stacja benzynowa. Obydwa obiekty będą połączone ciągami komunikacyjnymi, dzięki czemu powstanie jeden duży kompleks wielofunkcyjny (tzw. power centre). Połączenie już istniejących obiektów z WZORCOWNIĄ stworzy nową przestrzeń handlowo-usługową na terenie o łącznej powierzchni 8 ha, w centralnym punkcie miasta ? śródmiejską dzielnicę miasta.

* Ścisłe centrum miasta, w kwadracie ulic Kościuszki, Kilińskiego,Pułaskiego i Bauera
* Przy głównej osi komunikacyjnej, przy drodze E75/krajowej nr 1
* Na trasie łączącej dworzec PKS i PKP z centrum miasta ? Placem Wolności, na którym krzyżują się najważniejsze szlaki komunikacyjne śródmieścia. Każdego dnia przechodzi tędy kilka tysięcy osób
400 m od Urzędu Miasta przy Zielonym Rynku
* Bardzo dogodny dojazd samochodem i autobusami miejskimi
* 1 km od atrakcji turystycznej: czternastowiecznej katedry i trasy spacerowej – Bulwarów Piłsudskiego nad Wisłą

Termin otwarcia – 21 października 2009 roku.

Lokalizacja:

Plac Grodzki (w kwadracie ulic Kościuszki, Kilińskiego,Pułaskiego i Bauera)

INWESTOR:
Budizol Property Sp. z o.o.
ul. Witosa 2, 87-800 Włocławek
tel.: (54) 230 39 00
fax: (54) 230 39 01
www.budizol.com.pl
http://www.wzorcowniawloclawek.com

Źródło opisu: http://www.wzorcowniawloclawek.com
Źródło zdjęć: http://www.wzorcowniawloclawek.com
Dodane: 2009-10-20 11:10:45 przez Gorroz

Lokalizacja

Komentarze (3)

0.0 z 5.0
Ocena ogólna 0.0
 • Lytta
  5 czerwca 2013 at 18:49

  Nie podobało mi się to miejsce, dlatego, że po wielogodzinnej podróży i zwiedzaniu chciałam gdzieś z lubym odpocząć. Uznaliśmy, że centrum handlowe posiada jakieś miejsca siedzące. Myliliśmy się. Siedzieliśmy na parapecie, gdyż jedyne miejsca znaleźliśmy w empik cafe, co nie było dla nas odpowiednie. Może na zewnątrz by się coś znalazło, ale padało. No i mało tam jest ciekawych sklepów.
  Podobał mi się natomiast plac, na którym była ładna fontanna i sklep z zabawkami ^ ^.

  Pomocna recenzja
 • marge33
  20 lutego 2011 at 20:18

  Zgadzam się.Pamiętam co było wcześniej w tym miejscu-ruiny,obskurne szkielety fabryki URSUS

  Pomocna recenzja
 • malenkaja
  10 grudnia 2009 at 13:14

  Odkąd otworzono Wzorcownię, Włocławek zaczął tętnić życiem. Dostępne są sklepy. które wcześniej najbliżej były w Toruniu. Jest w końcu gdzie pójść z przyjaciółmi: bilard, kręgle czy co piątkowe koncerty w TB KING. Nić dodać, nic ująć, to była dobry i daleki krok w rozwoju Włocławka.

  Pomocna recenzja

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ocena ogólna