Zaloguj się

THAI WAY massage&spa w Poznaniu SPA, Zdrowie i Uroda

ul. Długa 14/2a, Poznań

W Tajlandii, masaż tajski znany jest jako „starożytny” lub „tradycyjny” masaż. Składa się z kombinacji akupresury, Shiatsu i elementów jogi. W trakcie masażu następuje bardzo powolne i rytmiczne uciskanie określonych punktów energetycznych na ciele, co powoduje uśmierzenie bólu i uwolnienie od napięcia.

Masaż tajski bywa nazywany „jogą dla leniwych” , ze względu na to, że masowana osoba przyjmuje w trakcie masażu wiele pozycji właściwych dla jogi. Masaż zaczyna się od stóp kierując się w kierunku głowy, ciało jest delikatnie poruszane, rozluźnione i rozciągnięte.

Masaż tajski oddziałuje na ciało w sposób, który prowadzi do kompletnego uzdrowienia ciała, energii i umysłu.

Uważa się, że masaż tajski:

 • zmniejsza stres i napięcie
 • działa energetyzująco
 • otwiera meridiany, którymi płynie życiowa energia
 • uśmierza ból i napięcie mięśniowe
 • przywraca gibkość i elastyczność
 • usprawnia krążenie krwi i limfy
 • pozwala na zdrowy sen
 • leczy bóle pleców, karku, ramion, usuwa drętwienia i zmęczenie nóg
 • przynosi ulgę w bólach głowy, stresie i zmęczeniu psychicznym

Masaż tajski jest odpowiedni dla ludzi w każdym przedziale wiekowym, dla aktywnych i mniej aktywnych, zdrowych i tych cierpiących na różne schorzenia. Masaż ten ma nieocenione właściwości rehabilitacyjne, uważa się, że skraca czas rekonwalescencji, pomaga wyciszyć umysł i znaleźć właściwą równowagę ciała. Uważa się, że masaż tajski przynosi relaksujące i energetyzujące korzyści nie tylko osobie masowanej ale i masującej, wprowadzając spokój i pozytywne uczucie.

Czego można oczekiwać od masażu tajskiego?

Masaż tajski wykonywany jest w ubraniu, na podłodze na rozłożonej macie lub lekkim materacu. Osoba poddawana zabiegowi przyjmuje wiele różnych pozycji wywodzących się z pięciu zasadniczych postaw – leżenia tyłem, przodem i na boku oraz postawy odwróconej i siedzącej. Ważnym elementem jest medytacyjny stan, dlatego też masaż tajski wykonywany jest zazwyczaj w ciszy, która pozwala na koncentrację i refleksję.

Na początku zabiegu, terapeuta oceni, które miejsca na ciele potrzebują uzdrowienia i dostosuje użycie odpowiednich technik masażu. W masażu tajskim przede wszystkim uciskane są określone punkty na całym ciele – począwszy od stóp, a następnie kolejne partie ciała kierując się w kierunku głowy. Masażysta wykorzystuje tu rozmaite techniki, głównie rytmiczny, powolny nacisk ciałem, a także elementy rozciągania, biernej jogi oraz pracy z kanałami energetycznymi. Wszystko to, by uwolnić od napięcia i odblokować przepływ energii. Masaż ten zapewnia głęboki relaks, który wywołuje w organizmie wiele pozytywnych zmian prowadzących do przywrócenia równowagi i harmonii.

Jedną z kluczowych cech tradycyjnego masażu tajskiego jest blokowanie i odblokowywanie przepływu krwi, zwane jako „terapia punktów spustowych”. Masaż tajski kończy się na małym masażu głowy (podobnym do indyjskiego masażu głowy), po którym masażysta palcami zatyka uszy masowanego by przywrócić myśli do rzeczywistości.

Po zabiegu

Tajlandia jest dumna ze swojej nazwy „Kraina Uśmiechu”. Po zabiegu ogarnie Państwa uczucie zadowolenia i uspokojenia. Nietypowa kombinacja spokoju i rozsadzającej energii, poczucie lekkości. Proszę pozwolić sobie na stopniowy i łagodny powrót do prawdziwego świata, i tak jak po wszystkich zabiegach, polecane jest uzupełnienie płynów w organizmie poprzez wypicie dużej ilości wody.

ZAPRASZAMY
poniedziałek – niedziela
12.00 – 22.00
rezerwacje telefoniczne:
9.00 – 22.00
+48 510 404 504
61-850 Poznań
ul. Długa 14/2a
e-mail: poznan@thaiway.pl

Źródło opisu: http://www.thaiway.pl/poznan_thaiway.html
Źródło zdjęć: http://www.thaiway.pl/poznan_thaiway.html
Dodane: 2009-11-24 11:41:41 przez kabel80

Lokalizacja

0.0 z 5.0
Ocena ogólna 0.0
 • kurs masaz tajski
  2 marca 2011 at 12:02

  Kursy masaży orientalnych
  Serdecznie zapraszamy na kolejne, cykliczne warsztaty masaży z Azji południowo-wschodniej:

  Kampinos k Warszawy:
  – 19-21.4 masaz indonezyjski 800zl
  – 22-25.04 masaz tajski 900zl (Wielkanoc)
  – 26-27.04 tajski stemplami ziolowymi 500zl
  – 28-29.04 tajski masaz stop 500zl
  – 30.4-3.5 tajski zaawansowany 800zl (Majowka)

  Koszalin
  – 7-8.05 tajski masaz stop 400zl
  – 3-5.06 tajski 800zl

  Jelenia Gora
  – 12-13.5 tajski masaz stop 400zl

  Poznan
  – 20-22.5 tajski 800zl

  Kielce
  – 27-29.5 tajski 800zl
  – 30.5 tajski stemplami ziolowymi 400zl
  – 31.5 tajski masaz stop 400zl

  Wkrótce dojdą terminy wiosenne w Nowym Targu, Gdansku i moze Wrocławiu – jakkolwiek, mogą być przekładane na poźniej/odwoływane, jeśli nie zbierze się odpowiednio liczna grupa. Najpewniejsze są daty w Kampinosie, bo tu organizuję je sama.

  Kurs masażu tajskiego, indonezyjskiego, stemplami i stop w Kampinosie – 50% zniżki dla drugiej i każdej kolejnej osoby.
  http://massagethai.info

  Pomocna recenzja
 • kurs masaz tajski
  2 marca 2011 at 11:33

  Masaż tajski subiektywna recenzja
  fragment opinii niewidomego masazysty o kursie tajskiego:

  „Masaż wykonywany jest w parterze, na macie. Nie ma tu żadnej pracy z energią czy jakimiś tam wydumanymi meridianami. Jest to strikte fizyczna robota. Pacjent leży, a terapeuta klęczy obok, nad nim, lub na jednej nodze, gdy druga jest wykroczna. Masaż ten polega na tym, by używać siły własnego ciała i nie męczyć się podczas zabiegu.

  Myślałem, że od dlugiego klęczenia będą mnie boleć nogi czy kregoslup lędźwiowy, ale tak nie było. Kanya zwraca uwagę na ergonomię technik i to by podczas ich wykonywania nie zrobiliśmy sobie sami kuku.

  Pierwszy etap pokazów to były uciski wzdłuż charakterystycznych dla tego masażu linii na nogach. Nie są one jakieś wymyślnie skomplikowane i łatwo je zapamiętać, bo przebiegają zazwyczaj wzdłuż obrysu mięśni lub ścięgien. Prowadzą od przyczepów jednej grupy do drugiej itd. Uciskasz dwoma kciukami i tyle. No właśnie. Jak się już tak kilka godzin nauciskałem, to chciałem jechać do domu. Myśleliśmy z kumplami, że to będzie takie tam fiki miki, i tu nas Kanya zaskoczyła.

  Jarek W. ”
  calosc opinii i dyskusja „Masaż tajski – moja subiektywna recenzja” http://groups.google.pl/group/terapiamanualnapolska/browse_thread/thread/4b0b8b4a0dd14316#

  Pomocna recenzja
 • mt56
  6 marca 2010 at 13:03

  Widać tu tradycje z Tailandii

  Pomocna recenzja
 • Pati
  5 marca 2010 at 13:13

  Polecam, rewelacja, niesamowita atmosfera i relaks.

  Pomocna recenzja
 • jacek
  20 lutego 2010 at 13:51

  Jestem pod wielkim wrażeniem. Jedno z niewielu miejsc gdzie mogę w jednym pomieszczeniu skorzystać z masażu wraz z moją żoną. Polecam. Świetna atmosfera.

  Pomocna recenzja
 • kurs masaz tajski
  11 grudnia 2009 at 02:51

  http://massagethai.info kurs masaz tajski warszawa krakow

  Pomocna recenzja

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ocena ogólna