Zaloguj się

Pierwsza w Polsce, pierwsza w Warszawie, jedyna na Bemowie !!!

Sanatorium w Wielkim Mieście.

Zapraszamy do TĘŻNI SOLANA

W pięknej wiklinowej scenerii naszej tężni, spróbuj zanurzyć się w delikatną mgiełkę solankową słuchając dobrej, łagodnej muzyki. To tak jak by wyjechać do Ciechocinka albo innego kurortu i odetchnąć pełną piersią jodowanym powietrzem. Podczas seansu może odprężyć Cię dodatkowo masaż stóp.

Niegdyś służyła do uzyskiwania soli kuchennej, dziś są ogromnymi inhalatorami w kurortach. Korzystanie z nich to nie tylko przyjemność, ale i samo zdrowie. Mikroklimat powstały wokół tężni wykorzystywany jest w profilaktyce i leczeniu schorzeń górnych dróg oddechowych. Tężnie zaczęły być wykorzystywane w celach leczniczych wraz z rozwojem dziedzin medycyny uzdrowiskowej. Dzięki temu tężnie stały się miejscem służącym do zażywania inhalacji powstałego w ich otoczeniu aerozolu.

TĘŻNIA SOLANA jest to pierwsza tego typu tężnia w pomieszczeniu zamkniętym. Do inhalacji stosujemy specjalne urządzenia generujące aerozol (mgłę solankową). Mgłę otrzymujemy przez hydrocyklonowanie solanki.

W tradycyjnych tężniach wykorzystuje się solanki Bocheńską, Kłodawską, Zabłocką lub z Wieliczki. Najbogatsza w jod, brom oraz inne mikroelementy jest solanka pozyskiwana na południu Polski. Zawiera ona najmniej składników nierozpuszczalnych w wodzie oraz brak w niej zanieczyszczeń. Właśnie tą solankę wykorzystujemy w naszej tężni (według badań specjalistów balneologii i lecznictwa uzdrowiskowego prof. dr. Hab. I. Ponikowskiej, dr. n. farm. T. Latour i dr. W. Szmurło groty, jaskinie i komory solne zbudowane z brył soli, a nieposiadające urządzeń generujących aerozol solankowy, mają TYLKO DZIAŁANIE RELAKSUJĄCE).

Komory wyposażone w generator, po przeprowadzeniu badań klinicznych mogą być zakwalifikowane jako urządzenie lecznicze (badanie pod tym względem wielkości i składu procentowego cząsteczek aerozolu solnego zostało przeprowadzone metodą mikroskopowo-fotograficzną).

TĘŻNIA SOLANA

ul. Sucharskiego Henryka 5
01-390 Warszawa
tel.: 22 665 92 23

tel.kom.: 500 053 000
e-mail: tezniasolana@onet.pl
http://www.tezniasolana.pl

Warszawa Bemowo

ul. Sucharskiego 5

tel 22 665 92 23

www.atw-wiwetia.pl

Źródło opisu: www.tezniasolana.pl
Źródło zdjęć: www.tezniasolana.pl
Dodane: 2010-05-02 00:42:13 przez Gorroz

Lokalizacja

Komentarz (1)

0.0 z 5.0
Ocena ogólna 0.0
  • kkika2009
    27 października 2010 at 22:26

    Cakiem dobry klimat tego miejsca.

    Pomocna recenzja

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ocena ogólna