Zaloguj się

Tężnia SALIN w Warszawie

Pierwsza Tężnia Solankowa w Warszawie

Sanatorium w Wielkim Mieście

W pięknej wiklinowej scenerii naszej tężni, spróbuj zanurzyć się w delikatną mgiełkę solankową słuchając dobrej, łagodnej muzyki. To tak jak by wyjechać do Ciechocinka albo innego kurortu i odetchnąć pełną piersią jodowanym powietrzem. Podczas seansu może odprężyć Cię dodatkowo masaż stóp.

Tężnia niegdyś służyła do uzyskiwania soli kuchennej, dziś są ogromnymi inhalatorami w kurortach. Korzystanie z nich to nie tylko przyjemność, ale i samo zdrowie. Mikroklimat powstały wokół tężni wykorzystywany jest w profilaktyce i leczeniu schorzeń górnych dróg oddechowych.

Tężnie zaczęły być wykorzystywane w celach leczniczych wraz z rozwojem dziedzin medycyny uzdrowiskowej. Dzięki temu tężnie stały się miejscem służącym do zażywania inhalacji powstałego w ich otoczeniu aerozolu.

Tężnia – inhalatornia solankowa
Tężnia Salin jest to pierwsza tego typu tężnia w pomieszczeniu zamkniętym. Do inhalacji stosujemy specjalne urządzenia generujące aerozol (mgłę solankową). Mgłę otrzymujemy przez hydrocyklonowanie solanki.W tradycyjnych tężniach wykorzystuje się solanki Bocheńską, Kłodawską, Zabłocką lub z Wieliczki.

Najbogatsza w jod, brom oraz inne mikroelementy jest solanka pozyskiwana na południu Polski. Zawiera ona najmniej składników nierozpuszczalnych w wodzie oraz brak w niej zanieczyszczeń. Właśnie tą solankę wykorzystujemy w naszej tężni (według badań specjalistów balneologii i lecznictwa uzdrowiskowego prof. dr. Hab. I. Ponikowskiej, dr. n. farm. T. Latour i dr. W. Szmurło groty, jaskinie i komory solne
zbudowane z brył soli, a nieposiadające urządzeń generujących aerozol solankowy, mają TYLKO DZIAŁANIE RELAKSUJĄCE).

Komory wyposażone w generator, po przeprowadzeniu badań klinicznych mogą być zakwalifikowane jako urządzenie lecznicze (badanie pod tym względem wielkości i składu procentowego cząsteczek aerozolu solnego zostało przeprowadzone metodą mikroskopowo-fotograficzną).

Tężnia Salin jest to pierwsza tego typu tężnia w pomieszczeniu zamkniętym.
Do inhalacji stosujemy specjalne urządzenia generujące aerozol (mgłę solankową).
Mgłę otrzymujemy przez hydrocyklonowanie solanki.W tradycyjnych tężniach wykorzystuje się solanki Bocheńską, Kłodawską, Zabłocką lub z Wieliczki.

Najbogatsza w jod, brom oraz inne mikroelementy jest solanka pozyskiwana na południu Polski. Zawiera ona najmniej składników nierozpuszczalnych w wodzie oraz brak w niej zanieczyszczeń. Właśnie tą solankę wykorzystujemy w naszej tężni. Według badań specjalistów balneologii i lecznictwa uzdrowiskowego prof. dr. Hab. I. Ponikowskiej, dr. n. farm. T. Latour i dr. W. Szmurło groty, jaskinie i komory solne zbudowane z brył soli, a nieposiadające urządzeń generujących aerozol solankowy, mają tylko działanie relaksujące. Komory wyposażone w generator, po przeprowadzeniu badań klinicznych mogą być zakwalifikowane jako urządzenie lecznicze (badanie pod tym względem wielkości i składu procentowego cząsteczek aerozolu solnego zostało przeprowadzone metodą mikroskopowo-fotograficzną).

Zalecany przez lekarzy czas inhalacji 45 min.
Zalecany sesje inhalacjne:

leczniczo 10-15 razy w miesiącu
profilaktycznie 4-6 razy w miesiącu

Cena 20 zł / 45 min
Przy zakupie karnetu co piąty seans gratis!

Polecamy również masaże wyszczuplające i relaksacyjne.

W ofercie mamy też kosmetyki pielęgnujące z wyciągami ze świeżych roślin firmy A.T.W.
DZIECI DO LAT 7 ZA INHALACJE W TĘŻNI NIE PŁACĄ.
Zniżka 25% przy wykupie karnetu dla osób ze skierowaniem od lekarza.
Honorujemy karty

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do odwiedzenia naszej tężni (nie mylić z grotą solną).

Od poniedziałku do piątku 12:00-19:00
w sobotę 10:00-14:00

Prosimy o wcześniejsze zapisy telefoniczne.
tel. 500 05 30 00

Tężnia SALIN
Pierwsza Tężnia Solankowa w Warszawie

tel. 500 05 30 00
ul. Ciołka 35 paw 87
Warszawa

http://www.tezniasalin.pl

Źródło opisu: http://www.tezniasalin.pl
Źródło zdjęć: http://www.tezniasalin.pl
Dodane: 2012-08-21 09:56:05 przez Martika

Lokalizacja

Komentarz (1)

0.0 z 5.0
Ocena ogólna 0.0
  • Kasia
    23 stycznia 2014 at 17:24

    Byłam kilkakrotnie i polecam. To chyba jedyna tężnia w Warszawie, pomaga mi na zatoki. Cena przystępna, można przyjemnie pogadać z gospodarzem, a dzieci dostaną kredki i papier, żeby się nie nudziły. I można przy okazji pomasować stopy na masażerze. Jedyna wada to to, że z wielu miejsc w Warszawie jest dosyć daleko na Ciołka (ale w sumie do Ciechocinka jest jeszcze dalej, nie?), ja się wyrabiam tylko w soboty, ale za to wpadam na sąsiedni pchli targ, więc robi się całkiem ciekawa wyprawa.

    Pomocna recenzja

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ocena ogólna