Zaloguj się

Termy Maltańskie Poznań

?Termy Maltańskie? to kompleks sportowo-rekreacyjny, który obejmować będzie:

?Termy Maltańskie? to kompleks zawierający w swojej ofercie szeroką gamę usług w zakresie rekreacji, umożliwiający spędzenie wolnego czasu w atmosferze urlopu niezależnie od kaprysów pogody i pór roku. Orzeźwiające kąpiele, radosna zabawa w wodzie, odprężający wypoczynek w świecie saun ? to wszystko będziecie mogli Państwo znaleźć w naszym obiekcie.

Dla poprawienia stanu zdrowia niewątpliwie duże znaczenie będzie miał basen geotermalny, o pow. lustra wody 571 m2, otwarty, napełniany solanką z istniejącego odwiertu, znajdującego się niedaleko obiektu ?Term Maltańskich?. Jego część o pow. 151 m2 (kształt prostokątny przykrywany na noc) będzie posiadać funkcję całoroczną, zaś pozostała o pow. 420 m2 (kształt koła) ? funkcję sezonową. Basen przeznaczony będzie do kąpieli leczniczych i posiadać będzie stosowne do tego celu wyposażenie ? ławki podwodne, urządzenia do masażu wodnego i powietrznego oraz oświetlenie podwodne.

Kompleks basenów będzie się składał z części sportowej z krytą pływalnią i basenami sportowymi o wymiarach olimpijskich oraz widownią na ok. 3800 miejsc.

Termy posiadać też będą część rekreacyjną: kilka basenów rekreacyjnych pod dachem ze zjeżdżalniami i sztucznymi falami, sauny, klub fitness i solaria oraz jeden basen zewnętrzny. Będzie także parking dla samochodów na minimum 490 miejsc.

W części sportowej przewidziano:

*
basen pływacki z pomostem przesuwnym o długości 51,3 m, szerokości 25,0 m i głębokości 2 m, z 10 torami po 2,5 m każdy o pow. lustra wody 1.250 m2; ruchomy pomost z napędem ręcznym pozwoli na rozgrywanie zawodów pływackich na dystansie 25 m,

* basen do skoków z wieży o wymiarach 31,12 x 25,0 m (778,0 m2) o wysokościach pomostów 10 m, 7,5 m, 5 m i 3 m oraz dwiema trampolinami o wysokości 3 i 1 m; basen przystosowany będzie także do organizowania zawodów w pływaniu synchronicznym, basen do rozgrzewki o wymiarach 16,7 x 8 m,

Przewidywane są zajęcia z zakresu:

– nauki pływania,
– doskonalenia pływania,
– nurkowania.

Wielki przeszklony obiekt na północnym brzegu Jeziora Maltańskiego składać będzie się z dwóch części. W większej, sportowej, znajdzie się basen olimpijski z 10 torami, basenem z 10-metrową wieżą do skoków i widownią na ok. 3,9 tys. miejsc.

W części rekreacyjnej znajdą się natomiast mniejsze i większe baseny, rwąca rzeka, hydromasaże, sztuczne fale i wodospady, zjeżdżalnie z efektami świetlnymi i akustycznymi. W kompleksie znajdzie się też pawilon odnowy biologicznej z fitness clubem, solarium i saunami. Z całego obiektu jednocześnie będzie mogło korzystać 665 osób. Natomiast w ciągu całego dnia termy będzie mogło odwiedzić maksymalnie prawie 5,5 tys. osób (1920 pływalnię sportową, 3560 część rekreacyjną).

?Termy Maltańskie? będzie nie tylko kompleksem sportowo ? rekreacyjnym, ma zostać bowiem uzupełniony o kompleks hotelowy, który mieścić się będzie na sąsiednich nieruchomościach.

Równolegle z budową term maltańskich planuje się zmodernizować ul. Krańcową, która prowadzi do Nowego Zoo i jest jedynym dojazdem do term.

Aquapark Term Maltańskich to w sumie 11 mniejszych i większych, głębokich i płytkich basenów, zapewniających doskonałą zabawę i wyciszający odpoczynek zarówno młodym, młodszym jaki i najmłodszym, Wśród wewnętrznych i zewnętrznych basenów Term Maltańskich warto wymienić:

energia wody i emocje porównywalne z kąpielą morską – basen z podwójną sztuczną falą, o głębokości od 0,02 do 2,00 m,
zdrowie i odpoczynek zgodnie z maksymą zdrowie przez wodę – baseny solankowe, wewnętrzny z leżankami i siedzeniami powietrznymi oraz dwa zewnętrzne (jeden całoroczny),
cztery listki ?koniczynki? dla chcących odpocząć od namiaru wrażeń – basen relaksacyjny wewnętrzny z wypływem na zewnątrz,
pełna radości zabawa w wodzie dla najmłodszych – brodzik dziecięcy,
pełen przygód rejs w nieznane – basen ze statkiem pirackim,
doskonały pomysł na (nie tylko) letni dzień – zewnętrzny basen rekreacyjny ze zjeżdżalniami,

Zróżnicowane tempo zjazdu i kąt nachylenia, a także atrakcje wewnątrz zjeżdżalni ?Term Maltańskich? szybko zdobędą im szerokie grono wielbicieli. Na ponad 750 metrów wyśmienitej zabawy składają się:

„Dzika Rzeka? wewnętrzna ? 64,5m
z wypływem na zewnątrz, otwarta, sezonowa ? 166m

Ze względu na swoje wymiary, a w szczególności sporą szerokość, umożliwia zjeżdżanie kliku osobom w tym samym czasie. Dzięki niewielkiemu nachyleniu tempo zjazdu nie jest zbyt gwałtowne, co przy otwartej zjeżdżalni daje możliwość delektowania się otaczającym krajobrazem.

?Magiczne oko?
z wypływem na zewnątrz, zamknięta, całoroczna ? 124m

Zjeżdżalnia nowego typu, która swoją konstrukcją odbiega od standardowego wzoru. Duża przestrzeń wewnątrz zjeżdżalni pozwala na jednoczesną zabawę kilku osób, które mogą zdecydować się na zabawę z pontonem lub bez.

Rurowa
z wypływem na zewnątrz, zamknięta, całoroczna ? 94m
zewnętrzna ?podwójna pętla?, sezonowa ? 55m
Najbardziej popularna, wręcz standardowa zjeżdżalnia parków wodnych ? doskonała rozgrzewka

Turbo
z wypływem na zewnątrz, zamknięta, całoroczna ? 54m

Zjeżdżalnia o wysokim spadzie, przekraczającym 20 procent: od 6,8m do ? 3,10m i średnicy 800mm. Przeznaczona jest dla osób sprawnych fizycznie ze względu na dużą prędkość zjazdu i związane z tym mocne wrażenia.

Kamikadze
2 zewnętrzne, otwarte, sezonowe ? 23,4 m każda

Rozrywka dla lubiących prędkość i wielkie emocje: duża szybkość zjazdu i otwarty charakter zjeżdżalni powodują, że przeżycia sięgają najwyższego szczebla.

Czarna Dziura
z wypływem na zewnątrz, zamknięta, całoroczna ? 92,5m

Zjeżdżalnia multimedialna, w której zastosowane są m.in. punkty świetlne dające wrażenie ?rozgwieżdżonego nieba?, elementy stroboskopowe, a także nagłośnienie. Wrażenia potęgowane są ciemnym kolorem (zazwyczaj czarnym), który wypełnia wewnętrzną część zjeżdżalni – stąd nazwa.

Rodzinna
wewnętrzna ? 16m

Niewielki spad i małą prędkość pozwala na korzystanie z niej użytkownikom w każdym wieku: szeroki tor zjazdu oraz niewielki kąt nachylenia zjeżdżalni pozwalają cieszyć się zjazdami przy zachowaniu pełnego bezpieczeństwa.

Wielotorowa
2 zewnętrzne, sezonowe ? 24m każda

Konstrukcja składająca się z wielu połączonych ze sobą równolegle torów, umożliwiająca zjazd kilku osób w tym samym czasie, bez ryzyka kolizji z innymi użytkownikami. Dodatkową atrakcją jest opcja przyjacielskiej rywalizacji w postaci wyścigów pomiędzy zjeżdżającymi osobami.

Cennik:
http://www.termymaltanskie.com.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=475&Itemid=264

Kontakt
Kompleks sportowo-rekreacyjny Termy Maltańskie
(otwarcie 17 października 2011r)

ul. Termalna 1
61 – 028 Poznań
tel. + 48 61 858 01 00
fax. + 48 61 222 61 57
info@termymaltanskie.com.pl

Zapraszamy codziennie w następujących godzinach:

baseny sportowe: 6.00 – 23.00
aquapark: 9.00 – 23.00
świat saun: pn – pt 15.00 – 23.00, sb. nd. święta 10.00 – 23.00

siedziba Spółki Termy Maltańskie Sp. z o.o.
ul. Św. Marcin 58/64
61-807 Poznań

E-mail:
e-mail: info@termymaltanskie.com.pl
http://www.termymaltanskie.com.pl

Źródło opisu: http://www.termymaltanskie.com.pl
Źródło zdjęć: http://www.termymaltanskie.com.pl
Dodane: 2010-03-31 12:33:54 przez Anonim

Lokalizacja

0.0 z 5.0
Ocena ogólna 0.0
 • bilka
  1 maja 2012 at 02:08

  Wielkie zmiany nad Maltą! Przy Termach czynna jest już plaża z 200 leżakami, a na drugim brzegu Malta Ski uruchomi kolejkę górską Adrenaline. To przede wszystkim cztery baseny zewnętrzne (jeden z nich to sezonowy basen solankowy) i sześć zjeżdżalni (wielotorowa, kamikadze, rurowa z podwójną pętlą), którymi można zjechać wprost do nich.

  W czasie wyjątkowo długiej majówki (od 1 do 6 maja) aquapark i baseny sportowe będą czynne od godz. 9 do 23. Świat saun: 1, 3, 5 i 6 maja otwarty będzie od godz. 13 do 23, a 2 i 4 maja w godz. 15 – 23.

  Pomocna recenzja
 • honia
  18 kwietnia 2012 at 20:26

  jestem plywaczka a termy spełniaja wszystkie moje wymagania

  Pomocna recenzja
 • obierece
  2 kwietnia 2012 at 16:24

  obiekt na bardzo wysokim poziomie, baseny rekreacyjne bardzo przyjemne, pomieszczenie cieszące oko, mnóstwo zieleni. szkoda, że ceny wysokie. nie podoba mi się również, że suszenie włosów też liczy się do czasu przebywania – to powinno się już robić poza bramkami…

  Pomocna recenzja
 • gaja
  1 stycznia 2012 at 14:54

  Tego nie można pominąć. Gdzyby jeszcze ceny nie były takie zaporowe

  Pomocna recenzja
 • trolli
  18 grudnia 2011 at 21:35

  Termy Maltańskie wprowadziły promocyjne karnety.
  Karnety: brązowy, srebrny i złoty (odpowiednio na dwa, cztery lub sześć miesięcy)na wizyty w basenach rekreacyjnych i w Świątyni Relaksu (sauny).

  Karnet brązowy ważny jest przez dwa miesiące – za 279 zł otrzymujemy 300 zł do wykorzystania w wybranej strefie. Srebrny (na 4 miesiące) – 449 zł – warte 500 zł w wybranej strefie. A złoty za 879 zł (ważny przez sześć miesięcy) ma rzeczywistą wartość 1000 zł.

  Pomocna recenzja
 • xbox1
  12 października 2011 at 11:55

  W niedzielę wielkie otwarcie Term Maltańskich. Poznański zespół basenów, saun oraz aquapark w jednym, położony w pobliżu jeziora i zoo. wow 🙂

  Pomocna recenzja
 • termiczna
  12 października 2011 at 11:53

  W poniedziałek część sportowa będzie czynna od godz. 6, aquapark od 9. Bilet do Świata Saun upoważnia do przebywania również w części rekreacyjnej (ale nie działa to w drugą stronę, tj. bilet do części rekreacyjnej nie daje wstępu do saun). Bezpieczeństwa kąpiących się będzie pilnowało 40 ratowników. Dojazd do Term Maltańskich organizatorzy zalecają przez ul. św. Michała.

  Pomocna recenzja
 • pozna-ń
  12 października 2011 at 11:51

  Bezpłatne bilety na otwarcie Term Maltańskich.
  W basenach Term Maltańskich będzie można pływać od poniedziałku, 17 października. Oficjalnie otwarcie kompleksu – dzień wcześniej, w niedzielę o godz. 18.

  Pomocna recenzja
 • xmalta
  10 sierpnia 2011 at 13:24

  Godzina korzystania z basenu sportowego ma kosztować 13 zł (w tygodniu) i 14 zł (w weekend). Godzina w części rekreacyjnej – 19 zł.

  Przewidziano specjalne zniżki na dłuższe pobyty: trzygodzinny bilet na część rekreacyjną w tygodniu będzie kosztował 31 zł (w weekend 39 zł), a cały dzień w Termach – 47 zł.

  Pomocna recenzja
 • maltax
  10 sierpnia 2011 at 13:21

  Termy Maltańskie są już prawie gotowe.
  W części rekreacyjnej znajdzie się 13 basenów, rwąca rzeka, hydromasaże, sztuczne fale, wodospad i zjeżdżalnie z efektami świetlnymi i akustycznymi. Będą też fitness club, solarium i 14 różnego rodzaju saun – od suchej przez parową, fińską, po lodową.

  Kompleks nad Maltą, będzie jednym z największych w Polsce. Wielkie otwarcie Term Maltańskich planowane jest na 16 października !!!

  Pomocna recenzja
 • bimkaq
  5 kwietnia 2011 at 09:35

  Wstępne kalkulacje cennika:
  cena godziny w części rekreacyjnej ok. 20 zł
  cena za godzinę w części sportowej ok. 12 zł.

  Pomocna recenzja
 • bamber
  5 kwietnia 2011 at 09:29

  Otwarcie wielkiego kompleksu basenów ma nastąpić we wrześniu 2011 r!!!. 😀 :-* 😆

  Pomocna recenzja
 • o taaaakkk
  4 kwietnia 2011 at 18:11

  No prawie za równy rok mają być otwarte … super ale pewnie będzie jakaś obsuwa 😀 😆
  Więcej zdjęć z budowy Term Maltańskich można obejrzeć w galerii: picasaweb.google.com/carte.Termy.Maltanskie

  juz otwarte

  Pomocna recenzja
 • BUHAHA
  4 kwietnia 2011 at 18:10

  No prawie za równy rok mają być otwarte … super ale pewnie będzie jakaś obsuwa 😀 😆
  haha juz jest otwarte ja juz byłem

  Pomocna recenzja
 • maltana
  22 stycznia 2011 at 10:49

  Więcej zdjęć z budowy Term Maltańskich można obejrzeć w galerii: picasaweb.google.com/carte.Termy.Maltanskie

  Pomocna recenzja
 • szary
  10 sierpnia 2010 at 15:25

  No prawie za równy rok mają być otwarte … super ale pewnie będzie jakaś obsuwa 😀 😆

  Pomocna recenzja

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ocena ogólna