Zaloguj się

Jak zapowiedział, tak zrobił – wpiwnicy klubokawiarni Chłodna 25 powstaje nowy, warszawski teatr – TeatrChłodnica!

„Chcemy dawać nadzieję, ale ją także odbierać” – mówi dyrektor artystyczny Chłodnicy,Rafał Rutkowski. Dwa niezwykłe wieczory – 4 i 5 grudnia – zainaugurujądziałalność nowej sceny. Wystąpią gwiazdy i artyści mniej znani, częstokroćodrzuceni, skreśleni, tak zwani artyści przeklęci. Męty, wykolejeńcy,szubrawcy, łajdacy, grafomani, zboczeńcy i geniusze. „Zapraszam do Chłodnicy wszystkich frustratów, którzy nie odnajdują sięw innych teatrach. Nikogo nie wykluczam, wszystkich chcę sprawdzić osobiście”– twierdzi Rafał Rutkowski. I nie bez kozery. „Chcę odwoływać się do tradycji mistrzów: Szajny, Piłsudskiego, Dejny.Jak oni, chcę z moją drużyną przekraczać granice, odkrywać to, co zakryte,penetrować, drążyć, macać w nieustannej transgresji.”

Grzegorz Lewandowski, założyciel klubokawiarniChłodna 25 i dyrektor naczelny Teatru Chłodnica, nie kryje entuzjazmu: „Mamyszeroko zakrojone plany pozyskania dodatkowej sceny w podwarszawskiej chłodni;chciałbym, aby chłód nie kojarzył się odtąd z czymś złym, zimnym,niesympatycznym, ale wręcz przeciwnie – żeby Chłodna oznaczała markę teatralną,którą mam nadzieję rozpropagować w całej Polsce”.

„Planujemy czytania najstarszych zachowanychpolskich sztuk teatralnych, zaczniemy najprawdopodobniej od Mieszka zKrzeszowic – sprawdzimy, czy jego diagnoza z XI wieku wciąż pozostaje aktualna;będą też seanse spirytystyczne, nocne spektakle artystyczno-pornograficzne -nowość w mieście, pracuję nad dramatem pod roboczym tytułem „Nocne jajka – mówikierownik literacki Chłodnicy, Michał Walczak. „Na początek jednak musimy przyciągnąć ludzi czymś rozrywkowym” -dodaje Rafał Rutkowski, dlatego pierwsza odsłona Teatru Chłodnica zwać siębędzie Stand-up Stolyca.

4 i 5grudnia w Teatrze Chłodnica pokażemy efekt wielomiesięcznej pracylaboratoryjnej. 4 i 5 grudnia otworzą się Wrota i nastanie Nowy Śmiech. 4 i 5grudnia poznamy ukrytą, perwersyjną twarz Warszawy. Czy zdołamy znieść jejwidok? Jako młodzi polscy artyści nie boimy się zerwać woalu z jej twarzy izapytać: kim jest dzisiaj Warszawa? Czy to emeryt z Pragi? A może de Gaulle zronda de Gaulle’a? Nie wiadomo. Przyjdź na Chłodną 25. Przekonasz się, czymnaprawdę jest Warszawa.

Tematy, które poruszymy na panelu:

Dlaczego Warszawa została odbudowana?

Warszawa przyszłości – fantazja czy rzeczywistość?

Korki w Warszawie – jak i czy uda się je rozładować.

Pies w Warszawie – jak wybrać przyjaciela czworonoga.

Czy Warszawa w ogóle istnieje?

Artyści: Aldona Jankowska, Rafał Rutkowski, DariuszNiebudek, Maciej Wierzbicki, Marcin Sitek, Wojciech Solarz, Paweł Aigner, MaksŁubieński i inni w formule stand-up na Chłodnej 25!

Dla normalnych widzów – dużo śmiechu i rozładowanianegatywnych emocji.

Dla krytyków – ciekawy materiał na recenzję,opracowanie, artykuł, wiersz.

Chłodna 25 – tam się wszystko zaczęło.

Inspirujemy, wychładzamy, podniecamy. Teatr Chłodnica.

Cenabiletów: 15 PLN
Rezerwacja-
biuro@teatrmontownia.pl lub 22 428 22 28
Odbiór na Chłodnej przed spektaklem.

Źródło opisu: http://chlodna25.blog.pl/archiwum/index.php?nid=14614213
Źródło zdjęć: http://pora.pl/resources/n/68/377368/chlodnica_M/teatr-chlodnica.jpg
Dodane: 2010-04-12 16:04:10 przez sgoha28

Lokalizacja

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Ocena ogólna