Zaloguj się

Sztuki Walki Warszawa – Jeet Kune Do Sport, Sztuki walki

Wałbrzyska 5, Warszawa

Jeet Kune Do przetłumaczone na język polski znaczy ?Droga Przechwytującej Pięści?.

JKD zostało stworzone przez Bruce?a Lee w późnych latach 60-tych, kiedy zaczął odchodzić i odrzucać ograniczenia klasycznego Wing Chun Kung Fu.

Gdy zaczął wykorzystywać swoją szeroką wiedzę na temat fizyki, budowy ludzkiego ciała oraz jego możliwości do rozwijania swojej sztuki walki, zauważył, że esencją Kung Fu było tak naprawdę usunięcie wszystkich ograniczeń narzucanych przez tradycyjne style.

Złamał modę na tradycyjne sztuki walki w Ameryce, oferując zupełnie nowe podejście do walki. Bruce Lee do ostatnich dni swojego życia udoskonalał JKD.

www.jkd-warszawa.pl

Blog Jeet Kune Do

Facebook

Twitter

Źródło opisu: www.jkd-warszawa.pl
Źródło zdjęć: www.jkd-warszawa.pl
Dodane: 2013-03-13 22:47:54 przez JKDWarszawa

Lokalizacja

Komentarz (1)

0.0 z 5.0
Ocena ogólna 0.0
 • Mike
  7 października 2021 at 12:02

  Ta grupa w Warszawie została utworzona przez Michała Czaplę z Brodnicy, który jest jedyną osobą w Polsce mogącą nauczać JKD z przekazu Ted’a Wonga. W latach 2008-2009 Michał jeździł do Warszawy i prowadził seminaria dla grupy składającej się z kilku osób m. in. M. Rakowski, S. Horky, R. Szcześniak, A. Fidos i T. Fidos.
  Wszyscy uczyli się od Michała, po czym jeden z nich (M. Rakowski) postanowił samozwańczo obwieścić się instruktorem JKD. Mimo że nim nigdy nie był. I tak powstała ta grupa, która potem się rozpadła i była prowadzona przez J. Sawickiego i P. Pedraka, po tym jak Rakowski wyemigrował z kraju za chlebem. Po pewnym czasie Horky utworzył grupę jkd Boxing team, Szcześniak JKD Polska. Ale tak naprawdę żadna z tych osób nie jest i nigdy nie była uprawniona do nauczania Jeet Kune Do, bo sami trenowali JKD zaledwie kilka razy w życiu, więc jak takie osoby mogą prowadzić szkołę?
  Ludzie nie dajcie się naciągać przez tego typu ludzi żerujących na Waszej nieświadomości i chęci nauki.

  Pomocna recenzja1

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ocena ogólna