Zaloguj się

Szkoła tańca Step by Step Gdynia Sport, Szkoły tańca

Staffa 10, Gdynia

Decydując się na kursy tańca w szkole Step By Step masz możliwość nauki pod okiem odpowiednio wykwalifikowanej kadry. Wszyscy instruktorzy posiadają „Tytuł Instruktora Tańca Sportowego”. Zajęcia prowadzone są w odpowiednio przystosowanych salach z lustrami.

Tańce latynoamerykańskie (LA):

cha-cha – to najmłodszy kubański, latyno-amerykański taniec towarzyski w metrum parzystym 4/4 i typowym tempie 32-33 takty/min, wywodzący się z rumby i mambo. Ma on umiarkowanie szybkie tempo. Wiele figur w cha-chy zostało zaadoptowanych z rumby. W cha-chy także charakterystyczne są kokieteryjne ruchy, choć nie aż tak bardzo, jak w rumbie, bo ze względu na szybsze tempo jest na to mniej czasu.

mambo – fuzja swingu i muzyki kubańskiej stworzyła rytm, który był początkiem mambo. Szczyty popularności tego tańca to lata 40. oraz część lat 50. ubiegłego stulecia. Potem cha-cha wyparła ten taniec z salonów i stracił on popularność. Obecnie mambo znowu zyskuje sobie zwolenników dzięki takim filmom, jak Dirty Dancing czy Dirty Dancing 2 (Havana Nights). Mambo jest podobne do samby w krokach i akcji. Jest jednak bardziej „miękkie”.

jive – Najpierw dużą popularność zdobył rock'n'roll, a dopiero następnie nauczyciele tańca ustalili zasady dla kolejnego tańca jive'a, w którym nie stosuje się np. akrobatycznych ewolucji tańczonych w rock and rollu. Technika Kroki jive'a stawiane są na podeszwie lub płasko podczas gdy ciężar ciała powinien być na przedniej części stopy, a mięśnie lekko rozluźnione. Tańcząc jive'a należy mieć ciężar ciała z przodu. Na turniejach tańczony jako ostatni taniec latynoamerykański, gdyż jest to taniec najbardziej męczący.

rumba – Rumba to taniec erotyczny w którym dominuje partnerka swoim seksapilem. Partnerka ma uwodzić swojego partnera. Rytm rumby: 2, 3, 4, raz. Rumba jest tańcem latynoamerykańskim. Pochodzi od cha-chy. W turniejach tańca towarzyskiego jest tańczona jako trzecia z pięciu.

samba – to taniec brazylijski. Prawdopodobnie wywodzi się z tańca „w kółko” afrykańskich murzynów ze szczepu Bantu, bowiem samba turniejowa tańczona jest „po kole”. Obecnie także jeden z tańców towarzyskich, wchodzący w zestaw pięciu tańców latynoamerykańskich.

latino Solo- są to zajęcia tylko dla Pań. Pokazywane są kroki tańców latynoamerykańskich takich jak: cha-cha, samba, rumba, mambo, jive. Do każdego tańca układane są choreografie, które można tańczyć solo. Omawiana i ćwiczona jest prawidłowa praca ciała charakterystyczna dla tańców latynoamerykańskich ze szczególnym naciskiem na seksowny i dynamiczny ruch bioder oraz swobodne poruszanie się. Zajęcia prowadzone są dość intensywnie. Różnorodność kroków i ruchów powoduje, że zajęcia są atrakcyjne i ciekawe. Poznane kroki można z powodzeniem wykorzystać na imprezach tanecznych, nie tylko solo, ale również w parze z partnerem.

Tańce standardowe (ST):

walc angielski – Walc tańczony prawidłowo sprawia wrażenie ruchu łodzi poruszającej się po regularnie wznoszących się i opadających falach. Swym charakterem symbolizuje parę młodych zakochanych ludzi z ufnością myślących o wspólnej przyszłości. Na turniejach tańca towarzyskiego jest tańczony przez pary jako pierwszy z tańców standardowych.

tango – pochodzi z Buenos Aires w Argentynie. Tango jest także rodzajem muzyki. Obecnie istnieje wiele form tanga, zarówno muzycznych jak i tańca – tango amerykańskie, tango fińskie, tango międzynarodowe.

walc wiedeński – jest najstarszym turniejowym tańcem standardowym. Można go zaliczyć do najbardziej eleganckich tańców turniejowych. W walcu wiedeńskim powinny być płynne. Unoszenia i opadania są najważniejszymi z elementów tego tańca. Najtrudniejsze jest uzyskanie efektu płynności.

Proponujemy również naukę:

* hip hop – zajęcia przeznaczone dla młodzieży i studentów, którym imponują choreografie z teledysków czołowych gwiazd hip hopu, popu i rapu oraz dla tych, którzy po obejrzeniu filmów takich jak: „You've got served”, „Honey”, „Step Up” zapragnęli nauczyć się tańczyć. Jeśli dobrze czujecie się w rytmach hip hopowych, lubicie jednocześnie słuchać i tańczyć adresujemy te lekcje właśnie do Was.
* breakdance
* new amierican style
* modern jazz
* jazz underground
* jazz
* Modern
* House
* JFH
* Contemporary hip hop

Gdynia – Karwiny
Zespół Szkół nr 10
ul. Staffa 10

Aleksandra Maciejewicz
tel. kom.: 693-363-595

Gdynia-Pogórze Górne
Zespół Szkół Nr 11
ul. Porębskiego 21

Aleksandra Maciejewicz
tel. kom.: 693-363-595

Źródło opisu: http://www.stepgdynia.pl/
Źródło zdjęć: http://www.stepgdynia.pl/
Dodane: 2010-04-16 17:04:25 przez becia119

Lokalizacja

Komentarz (1)

0.0 z 5.0
Ocena ogólna 0.0

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ocena ogólna