Zaloguj się

Szałas pod Baranią Węgierska Górka Jedzenie, Restauracje

Zielona, Żywiec

Po górskiej wycieczce proponuję wizytę w Karczmie pod Baranią, gdzie można zjeść pyszne placki ziemniaczane prosto z blachy.

Karczma pod Baranią usytuowana jest w malowniczej miejscowości wypoczynkowej Węgierskiej Górce, na granicy Beskidu Śląskiego i Żywieckiego, u podnóża szczytu Barania Góra. W pobliżu przebiega wiele szlaków turystycznych a także Trakt Cesarski którym niegdyś Jan III Sobieski podążał pod Wiedeń.

W miejscu w którym obecnie stoi Karczma została niegdyś wybudowana Leśniczówka, która jednak nigdy nie została wykorzystana zgodnie z przeznaczeniem z powodu pożaru który wybuchł wkrótce po oddaniu budynku. Ogień strawił cały budynek, ocalał jedynie murowany budynek gospodarczy.

Od 2002 roku w budynku podziwiać było można zabytkowe sprzęty gospodarskie, równocześnie wybudowany został drewniany Szałas, zaczęła również działać mała gastronomia.

Rok później oddana została do użytku pierwsza sala i kuchnia Karczmy. Zachowany został ludowy wystrój i góralska, swojska atmosfera.

Obecnie 3 odrębne sale mogą w sumie pomieścić 100 gości. Przez cały rok dostępny jest również Szałas z grillem i miejscem na ognisko, pod którym pomieścić się może 30 osób.

Specjalnością Karczmy od samego początku istnienia są placki ziemniaczane wypiekane tradycyjną metodą: bez tłuszczu, na żeliwnym blacie pieca kaflowego opalanego drewnem świerkowym. I niekiedy warto poczekać nawet godzinę, aby spróbować tych pyszności!

Karczma pod Baranią
Lokal: +48/033/8640405
e-mail: karczma@karczmapodbarania.pl

Źródło opisu: http://karczmapodbarania.pl/index.php
Źródło zdjęć: http://karczmapodbarania.pl/index.php?p=galeria
Dodane: 2010-03-03 16:34:47 przez mintaka

Lokalizacja

Komentarze (4)

0.0 z 5.0
Ocena ogólna 0.0
 • MIEJSCOWY
  10 lutego 2013 at 23:05

  Placki to jedna wielka porażka surowe ziemniaki i bardzo tłuste nie polecam.

  Pomocna recenzja1
 • Zbigniew T
  26 lipca 2011 at 14:44

  Miejsce to ma dobrą renomę i tylko dlatego zdecydowałem sie zawitać tam z rodziną.Po otrzymaniu karty od bardzo ponurej kelnerki,czekaliśmy 20 minut na złożenie zamówienia.Pomijając ten fakt nikt nie uprzedził nas o godzinnym czasie oczekiwania na posiłki oraz niektórych brakach w menu.Po upływie godziny,kolejne niezadowolenie,tak wychwalane placki okazały się bez smaku w dodatku gumowate i bardzo tłuste.
  Opuściliśmy lokal niezadowoleni.
  Miejsce nie godne polecenia.

  Pomocna recenzja
 • Harnaś
  26 stycznia 2011 at 14:38

  Karczma pod baranią to najlepszy lokal w okolicy . Jedzenie super obsługa profesjonalna . Klimat niepowtarzalny . Naprawdę warto odwiedzić …

  Pomocna recenzja1
 • Gość
  14 sierpnia 2021 at 14:00

  Wczoraj odwiedziliśmy karczmę… jednak nie był to dobry pomysł. Po przybyciu czekaliśmy na stolik, ponieważ większość była zarezerwowana przez ponad godzinę ( 4 stoliki czekały ponad godzinę na klientów, choć zapewne trwało to dłużej bo jak przyszliśmy to taki stan już zostaliśmy). Po zwolnieniu stolika usiedliśmy i dopiero dowiedzieliśmy się że trzeba czekać godzinę na jedzenie. Nawet na zupę…!! O tym nas poinformowała kelnera, która przez cały czas czekania na stolik kręciła się koło nas i nie potrafiła wcześniej powiedziedzieć. Także zmarnowane 2 godziny… już nie wspominając o obsłudze. Dwie dziewczyny bardzo nie uprzejme z miną ” idzie stąd „. Nie polecam. Jedzenie pomimo godziny prawie surowe.

  Pomocna recenzja

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ocena ogólna