Zaloguj się

Na ponad 30 hektarach w spokojnej okolicy, z dala od miejskiego zgiełku, można po prostu odpocząć, albo aktywnie spędzić czas na terenie obiektów Stowarzyszenia Agro-Aves Gajewniki.

Gajewniki malowniczo położona miejscowość w środkowej Polsce. Idealne miejsce na wypoczynek. Ponad 30 hektarów zieleni z licznymi atrakcjami: lasy, w których można odbywać piesze i rowerowe wycieczki, 3 stawy rybne, kort tenisowy, basen, a przede wszystkim stajnia z pięknymi końmi, parkur i kryta ujeżdżalnia czynna cały rok (wymiary ujeżdżalni 66 m x 28 m)

Gajewniki to malowniczo położona wieś pod Zduńską Wolą.

Urządzono tu agroturystyczną przystań dla mieszczuchów i miłośników koni. Jest stadnina prowadząca hodowlę koni, w której klacze pochodzą z renomowanych belgijskich stajni. Miłośnicy hippiki w Gajewnikach mają do dyspozycji 30 koni do jazdy wierzchem oraz powożenia zaprzęgami. Jest też kilka kuców dla najmłodszych odwiedzających stadninę. Firma Agro-Aves prowadzi także hotel dla koni.

Obiekty przygotowane są również do uprawiania sportów jeździeckich. Na miejscu jest ujeżdżalnia pod dachem oraz parcours i tor do rozgrywania zawodów jeździeckich, z których Gajewniki słyną.

Niemal co miesiąc odbywają się zawody w skokach przez przeszkody lub w powożeniu zaprzęgami. Największą atrakcją jest jednak Festiwal Jeździecki Gajewniki, na który warto się wybrać w sierpniu. Przez dwa dni można podziwiać jeźdźców i konie uczestniczące w zawodach i pokazach.

Agro-Aves organizuje również imprezy plenerowe. Atrakcje, które proponują, to między innymi przejażdżki bryczką, polowania, ognisko. W Gajewnikach mogą też spędzać wakacje zorganizowane grupy.

Przez cały sezon w gospodarstwie Agro-Aves można korzystać również z innych atrakcji. Na terenie są trzy stawy rybne, kort tenisowy oraz basen.

W pobliżu przebiega szlak rowerowy „W środku Polski ziemia znana i nieznana”.

Stowarzyszenie Agroaves w Gajewnikach zorganizowało Ogólnopolskie Zawody w Powożeniu Zaprzęgami oraz Kwalifikacje do Mistrzostw Świata w Zaprzęgach Parokonnych i Jednokonnych.

W Gajewnikach odbywają się Międzynarodowe Zawody w Powożeniu zaprzęgami. W piątki odbywają się eliminacje do Mistrzostw Świata oraz pokaz precyzji w prowadzeniu zaprzęgów na placu. Sobota to cross country zaprzęgami na trasie najeżonej przeszkodami, jak rowy z wodą i mostki. Niedziela to pokaz zręczności, zaprzęgi mają do pokonania 20 bramek w określonym czasie. Stadnina w Gajewnikach została założona kilka lat temu, a już otrzymuje prawo do organizacji imprez o najwyższej randze. Zawody międzynarodowe są eliminacjami do udziału w Mistrzostwach Świata, więc ranga rzeczywiście duża. Prawie co miesiąc organizujemy zawody. Na przykład w dniach 23-24 czerwca organizujemy eliminacje do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Oczywiście tradycyjnie w sierpniu znany szerszej grupie widzów Festiwal Jeździecki.

W sierpniu każdego roku zapraszamy wszystkich miłośników sportów jeździeckich na Festiwal Jeździecki Gajewniki.

Cennik za hotel:

1 koń / 1miesiąc – 500 zł

(za dodatkową opłatą polecamy usługi weterynaryjne i kowalskie).

Baza noclegowa: hotel z 9 pokojami dwuosobowymi z łazienkami i telewizorem. Nocleg ze śniadaniem – za dobę 50 zł od osoby. Sala restauracyjna na 40 miejsc.
Przy krytej ujeżdżalni 20 pokoi dla grup z kuchnią do dyspozycji.

Nasze Stowarzyszenie posiada i oddaje do Państwa dyspozycji dwa hotele o różnym standarcie.
Hotel przy ujeżdżalni posiada dwadzieścia pokoi dwuosobowych. Cena za pokój 110 zł -bez śniadania

Drugi obiekt hotelowy o wyższym standarcie oddalony jest od ujeżdżalni o 150 metrów i posiada 7 pokoi dwuosobowych oraz jeden apartament.
Cena za pokój 175 zł. W cenie zawarte jest śniadanie.
Cena za apartament 250 zł .W cenie zawarte jest śniadanie.

Prowadzimy naukę jazdy konnej dla osób w każdym wieku i o różnym poziomie zaawansowania jeździeckiego. Zajęcia odbywają się przez cały rok, warunkiem jest uprzednie skontaktowanie się z Nami.
Dla najmłodszych proponujemy oswajanie się z koniem poprzez oprowadzankę. Wówczas dzieci nabierają odwagi i sympatii dla zwierzęcia i tracą lęk przed wysokością. Kolejnym etapem nauki jest jazda na lonży.

Oferta skierowana jest do miłośników koni, którzy nie posiadają stosownej infrastruktury do przechowywania konia, a umiłowali te zwierzęta i uprawiają sporty jeździeckie. Posiadamy profesjonalne boksy wyposażone w poidła. Gwarantujemy całodobową opiekę nad końmi. Zwierzęta mogą korzystać z Naszych pastwisk i wybiegów.

Cennik usług

Jazda konna dla dzieci:

 • kucyk 15min – 10 zł

Lekcje indywidualne: 45min – 30 zł

 • karnet 5 jazd 140 zł
 • karnet 10 jazd 250 zł

Lekcje grupowe minimum 3os .:60min – 30 zł

 • karnet 5 jazd – 140 zł
 • karnet 10 jazd – 250 zł

Przejażdżki bryczką i kuligi:

Przejażdżka bryczką jest znakomitą formą odpoczynku i poznania okolicy. Rozmowa z powożącym pozwala poznać tajniki hodowli koni, oraz usłyszeć ciekawe i zabawne opowieści.

 • Przejażdżka bryczką 60 min 100 zł (bryczka 4os.)
 • Przejażdżka dużą bryczką 60 min 15 zł/os. (max 20osób)
 • Istnieje możliwość wynajęcia bryczki na wesele 1h – 150 zł
 • Nauka powożenia 45 minut 50 zł

W zimie proponujemy szaleństwo na śniegu. Jest to znakomita zabawa dla dzieci i dorosłych. Polecamy wieczorne kuligi z pochodniami zakończone wspólną zabawą przy ognisku.

 • Czas kuligu 90 min.
 • Osoba dorosła – 35 zł
 • Dzieci – 25 zł

Przy ognisku zapewniamy herbatę, grzane wino i pieczoną kiełbaskę

Obozy jeździeckie:

Dla grup zorganizowanych – uczniów, studentów proponujemy 10 – dniowe obozy jeździeckie. Obozy mogą być zorganizowane dla początkujących i zaawansowanych miłośników sportu jeździeckiego. Program i cena obozu do uzgodnienia podczas zamawiania imprezy.

Dojazd: autobusem MPK, linia nr 2 ze Zduńskiej Woli. Kursuje w dni robocze.

Stajnia Gajewniki

Stowarzyszenie Agro Aves Gajewniki 2
98-220 Zduńska Wola

tel. 0-43 824-40-35
fax. 0-43 824-31-70
e-mail agro@aves.com.pl
www.stajniagajewniki.pl

www.agro.aves.pl

Źródło opisu: www.stajniagajewniki.pl
Źródło zdjęć: www.stajniagajewniki.pl
Dodane: 2009-02-08 15:54:21 przez Anonim

Lokalizacja

Komentarze (4)

0.0 z 5.0
Ocena ogólna 0.0
 • Apislavia
  7 maja 2011 at 16:44

  czy można na jeden dzień pojechać i po zwiedzać:)
  Zawsze można:
  http://www.stajniagajewniki.pl/2.html

  Pomocna recenzja
 • ania488888
  7 maja 2011 at 16:15

  czy można na jeden dzień pojechać i po zwiedzać:)

  Pomocna recenzja
 • blue2107
  18 kwietnia 2010 at 17:20

  żartowałam o tym jej chłopaku 😆

  Pomocna recenzja
 • blue2107
  18 kwietnia 2010 at 17:18

  fajowe miejsce.przede wszystkim piękne konie 8) konie to moja największa pasja buziaczki pozdrawiam RAZEM Z SIOSTRĄ KINGĄ I JEJ CHŁOPAKIEM PIOTREM[za 10 lat biorą ślub 😆

  Pomocna recenzja

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ocena ogólna