Zaloguj się

Sauna w clubie FITLIFE SPA, Zdrowie i Uroda

Oleska 11, Opole

Kontakt Opolskie Centrum Rekreacji
Fitness Klub FitLife

Opole, ul Oleska 11 (wejście od ulicy Andersa)
Tel. 077 441 45 60

e-mail: recepcja@fitlife.com.pl
e-mail: biuro@fitlife.com.pl

Zapraszamy:
Pn-Pt 7.00-22.00
So 9.00-18.00
Nd 9.00-16.00

Sauna Sauna to rytuał, styl życia. Doskonały relaks dla ciał i ducha oraz wielka przyjemność! Zapraszamy do Sanktuarium pozytywnej energii!!
Sauna fińska pochodzi od bardzo starego obyczaju ludzi pragnących oczyścić swoje ciało poprzez gorącą kąpiel w pomieszczeniu, w którym palące się drewno mocno rozgrzewa kamienie. Nagrzane kamienie skropione wodą (zazwyczaj z dodatkiem olejków zapachowych) błyskawicznie parują oddając wilgoć do otoczenia. Wiele ciepła z gorących powierzchni drewna i pieca oddziałuje na skórę w formie promieniowania (podczerwonego).
Odpowiednie wykonanie pomieszczenie sauny, z zachowaniem wszelkich wymogów dla tego typu konstrukcji i doborem właściwych materiałów, oraz gatunków drewna to naturalne źródło zdrowia.

Rodzaje kąpieli w saunie:
Sauna sucha.
Temperatura w saunie wynosi ok. 100° C przy wilgotności ok 10%. Wysoka temperatura i mała wilgotność powietrza w kabinie sauny sprawia, że organizm przyspiesza reakcję wysuszania i pocenia się skóry.

Sauna „mokra”.
Wilgotność przy temperaturze ok. 70-90°C wynosi ok. 40-20% i uzyskiwana jest poprzez skrapianie wodą (zazwyczaj z dodatkiem olejków zapachowych) kamieni w piecu sauny.

Sauna parowo-ziołowa.Temperatura w saunie wynosi ok. 45-65°C przy wilgotności 45-65%. Idealne warunki dla większości użytkowników a nawet dla małych dzieci. Aby osiągnąć powyższe warunki stosujemy piec typu Combi, który jednocześnie wytwarza parę i ogrzewa powietrze. Przy zastosowaniu ziół i esencji zapachowych można zażywać inhalacji ( w piecach typu combi zainstalowane są specjalne miseczki na zioła). Niesamowite dla zdrowia!

Źródło opisu: www.fitlife.com.pl
Źródło zdjęć: www.fitlife.com.pl
Dodane: 2009-10-23 14:46:45 przez becia119

Lokalizacja

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ocena ogólna