Zaloguj się

Relax – Grota Solna

ul. Drewnowska 77; Łódź

tel. 042 655 40 00

Grota solna łączy w sobie walory zdrowotne z relaksacyjnymi. Jej głównym celem jest odtworzenie w sztucznych warunkach nadmorskiego, lub powstałego w naturalnych grotach solnych mikroklimatu. Ściany i podłoga groty wyłożone są specjalnie dobraną mieszanką soli, co tworzy wewnątrz pomieszczenia bogatą atmosferę o bardzo szerokich walorach terapeutycznych. Łagodna muzyka i harmonia doskonale relaksują i odprężają, pozwalając na chwilę zapomnieć o kłopotach dnia codziennego.

Grota w całości zbudowana jest z soli. Do złudzenia przypomina naturalną jaskinię solną. Ściany postawiono z cegły solnej dodatkowo napuszonej solą, a ponadto wyłożono je blokami solnymi. Z sufitu zwisają solne sople, kryształki soli pokrywają grubą warstwą podłogę. Wewnątrz zapewniono właściwą wentylację, temperaturę i wilgotność. Specjalny system podgrzewania i przedmuchiwania słonych „murów” sprawia, że sól paruje jonizując ujemnie powietrze oraz nasyca je cennymi dla zdrowia biopierwiastkami.

Grota solna stworzona jest na bazie czynnych składników morskich. Jest to najnowsza, oryginalna metoda zastosowania soli z Morza Martwego, Morza Czarnego i soli polskich dzięki użyciu specjalnej technologii zastosowanej w celach profilaktycznych i leczniczych. Naturalna sól morska zawiera wszystkie mikroelementy niezbędne do stworzenia specyficznego mikroklimatu morskiego, który korzystnie wpływa na nasze samopoczucie i działa relaksująco.

Sól ta zawiera wiele cennych pierwiastków dla prawidłowego funkcjonowania organizmu. W grocie panuje swoisty mikroklimat, nacechowany wyjątkową czystością bakteriologiczną, odpowiednią wilgotnością powietrza (45% – 65%) i temperaturą (16 – 23 stopni C), który korzystnie wpływa na samopoczucie i ochronę zdrowia zarówno dorosłych jak i dzieci. Poza korzystną dla człowieka ujemną jonizacją powietrze nasycone jest związkami: jodu, magnezu, wapnia, potasu, sodu i bromu niezbędnymi dla prawidłowego funkcjonowania organizmu.

Przebywając w solnym pomieszczeniu wdychamy przede wszystkim jod, ponieważ sól jest jego bogatym źródłem. Stężenie jodu w grocie jest kilkanaście razy większe niż nad morzem.

Mikroklimat panujący w grocie jest porównywalny z mikroklimatem panującym nad morzem.

Grota Solna ma nową, niespotykaną nigdzie indziej ofertę – MASAŻ WYKONANY PRZEZ NAJLEPSZYCH SPECJALISTÓW. Ty wybierasz rodzaj masażu – czy chcesz relaksacyjny, leczniczy, sportowy, czy naszą specjalność: wyjątkowo skuteczny antycellulitowy.

Źródło opisu: http://www.urszulanki.sjk.pl
Źródło zdjęć: http://www.urszulanki.sjk.pl
Dodane: 2008-02-17 16:56:38 przez Gorroz

Lokalizacja

Komentarze (4)

0.0 z 5.0
Ocena ogólna 0.0
 • Monika
  12 czerwca 2013 at 06:52

  Szkoda że do groty relax załaczono zdjęcia groty sióstr urszulanek, co wprowadza w błąd. Grota jest ładnie zaprojektowana, podczas seansu słychać śpiew ptaków a w powietrzu jest tak duże stężenie soli, że aż czuć ją na języku. Najlepsza grota, w której do tej pory byłam.

  Pomocna recenzja
 • malpik1001
  21 listopada 2009 at 21:35

  temperaturą (16 – 23 stopni C), prosze

  Pomocna recenzja1
 • Anonim
  25 października 2008 at 20:31

  W grocie panuje swoisty mikroklimat, nacechowany wyjątkową czystością bakteriologiczną, odpowiednią wilgotnością powietrza (45% – 65%) i temperaturą (16 – 23 stopni C)

  Pomocna recenzja
 • Anonim
  25 października 2008 at 13:41

  a ktoś mkoże wie jaka tam jest temperatura? z góry dzięki za odpowiedź 🙂

  Pomocna recenzja

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ocena ogólna