Zaloguj się

Muzeum Ziemi – Park Jurajski Kletno Kultura i sztuka, Muzea i skanseny

Kletno, Stronie Śląskie

Muzeum Ziemi w Kletnie

W muzeum można podziwiać wspaniałą kolekcję skał, minerałów i skamieniałości.

Muzeum jest jedynym w Polsce gdzie możesz zobaczyć tak dużą kolekcję skamieniałych gniazd jaj dinozaurów – cztery gniazda to w sumie aż czterdzieści jaj !

Całość ekspozycji to efekt 27 lat pracy, wyjazdów, poszukiwań oraz życiowej pasji. W naszej kolekcji posiadamy wiele minerałów, skamieniałości na skalę europejską i gromadzimy wciąż nowe okazy.

Muzeum Ziemi w Kletnie ? prywatne muzeum minerałów i skamieniałości w miejscowości Kletno w gminie Stronie Śląskie (województwo dolnośląskie).

Muzeum jest efektem pasji kolekcjonerskiej Arnolda Miziołka. Prezentowane są tu kamienie, minerały i skamieliny z całego świata oraz lokalne, które występują w okolicznych górach: Masywie Śnieżnika, Górach Bialskich i Złotych.

W kolekcji m.in. odciski łap dinozaurów z Gór Świętokrzyskich oraz skamieniałe formy życia flory i fauny sprzed 250 milionów lat. Znajduje się tu również jedyne w Polsce skamieniałe gniazdo z jajami dinozaura.

Od niedawna przy muzeum istnieje ?Park Jurajski? dla dzieci, gdzie można oglądać modele dinozaurów (w zachowanych proporcjach) i skamieniały las permski.

Kletno k. /Stronia Śląskiego
Czynne codziennie od 9.00 do 18.00

Bilety: 3 zł norm., 2 zł ulgowy

e-mail: info@muzeum-kletno.pl

www.muzeum-kletno.pl

Źródło opisu: www.muzeum-kletno.pl
Źródło zdjęć: www.muzeum-kletno.pl
Dodane: 2008-11-27 16:00:32 przez Anonim

Lokalizacja

Komentarze (3)

0.0 z 5.0
Ocena ogólna 0.0
 • majszonek
  30 listopada 2011 at 13:21

  miejsce świetne akurat do opisania na lekcji informatki

  Pomocna recenzja
 • mz1
  11 sierpnia 2011 at 11:23

  VI Międzynarodowe Mistrzostwa Mistrzostwa Polski w Poszukiwaniu Minerałów w sobotę o godz. 13 na starej hałdzie w pobliżu Muzeum Ziemi. W programie m.in. konkurs rozpoznawania minerałów i poszukiwania minerałów.

  Pomocna recenzja
 • Watra
  8 sierpnia 2011 at 20:55

  Miejsce świetne, godne polecenia. Dobry pomysł, zrobione super. Mam jednak zastrzeżenia co do warunków w jakich ich pies przebywa.Mieszka praktycznie we własnych odchodach, bo nikt mu nie sprząta.Ogólnie pies zaniedbany.Dziwię się, z jednej strony muzeum na wysokim poziomie, a pies w urągających warunkach. A przecież my ludzie podobno jesteśmy istotami rozumnymi.

  Pomocna recenzja

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ocena ogólna