Zaloguj się

ul. Ogrodowa 19 /Manufaktura / Łódź

Muzeum Sztuki w Łodzi koncentruje się obecnie na otwarciu nowej przestrzeni na terenie Manufaktury. Inaugurację ms2 zaplanowano na trzy dni: od 20 do 22 listopada 2008.

Do ms2 ? zrewitalizowanej i przeprojektowanej zabytkowej tkalni, na terenie Manufaktury ? trafiła unikalna kolekcja sztuki XX i XXI. wieku. Ponad 3000 m2 powierzchni zajmie ekspozycja stała, 600 m2 przeznaczone zostanie na organizację wystaw czasowych.

Kolejne pomieszczenia w nowym budynku Muzeum Sztuki przeznaczone zostaną na działania edukacyjne, performance, spotkania z artystami czy projekcje filmów. Nowy budynek jest pierwszym zrealizowanym i wyznaczającym nowe standardy projektem współczesnego muzeum sztuki w Polsce.

Muzeum Sztuki w Łodzi posiada jedną z najciekawszych i najbogatszych kolekcji sztuki XX i XXI wieku w Europie. Podstawową wartość zbioru, który w większości tworzą dzieła z obszaru sztuki eksperymentującej, stanowi jego otwarcie na współczesność. Sercem zbiorów jest Międzynarodowa Kolekcja Sztuki Nowoczesnej grupy ?a.r.?. Stanowi ona fenomen na skalę światową. Została bowiem zainicjowana przez samych artystów i stworzona dzięki darom od twórców. W ms2 zbiory zostaną pokazane na powierzchni ponad 3000 m2 ? znacznie większej niż w dotychczasowym budynku.

Muzeum Sztuki Manufaktura ms2

ul. Ogrodowa 19; Łódź

tel.: (+48) 042 633 97 90

www.muzeumsztuki.lodz.pl

Źródło opisu: www.muzeumsztuki.lodz.pl
Źródło zdjęć: www.muzeumsztuki.lodz.pl
Dodane: 2008-11-29 18:30:08 przez Anonim

Lokalizacja

Komentarze (2)

0.0 z 5.0
Ocena ogólna 0.0
 • BAZYLKA
  7 stycznia 2010 at 17:19

  myślę, że warto odwiedzić to miejsce, dużo ciekawych form i kształtów 😉 nie dla każdego do końca zrozumiałych heeh, ale i tak ze względu na różnorodny przekaz można się nieźle ubawić a czasem i wzruszyć :-*

  Pomocna recenzja
 • Krisso
  1 grudnia 2009 at 17:25

  Ciekawe miejsce w fantastycznej zabytkowej scenerii …

  Pomocna recenzja

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ocena ogólna