Zaloguj się

Niezwykle ciekawe miejsce, ale leżące poza szlakiem turystycznym i z tego względu często pomijane w czasie zwiedzania, a szkoda… Jest to jedno z najstarszych muzeów na świecie o tematyce sportowej.
Powstało w 1952 r. na terenie stadionu SKRY i głównie z tym miejscem jest do dziś kojarzone. Jednak od 2006 r. znajduje się w nowoczesnym budynku Centrum Olimpijskiego i ta cecha jest głównym jego atutem. Do Muzeum wchodzi się po pomarańczowej serpentynie. Wnętrza wypełniają multimedia, można tam posłuchać głosów dziennikarzy sportowych czy pooglądać zdjęcia w fotoplastikonie.
Znajdziemy tu pamiątki związane z dawnymi, jak i współczesnymi sportowcami, takimi jak Adam Małysz, Jerzy Dudek, Robert Kubica (jego pierwszy gokart!), Irena Szewińska, Janusz Kusociński i wielu innych. Ekspozycja stała obejmuje tematycznie historię sportu polskiego i olimpizmu, a towarzyszą jej zawsze wystawy czasowe. Gorąco polecam to miejsce!
Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie to jedna z najstarszych tego typu placówek w Europie, działa nieprzerwanie od 1952. Dawniej mieściło się przy stadionie warszawskiej Skry przy ul. Wawelskiej 5. Obecnie mieści się w nowoczesnym Centrum Olimpijskim. Jego zbiory obejmują ponad 46 tys. eksponatów, głównie trofeów sportowych (medali , pucharów, dyplomów) oraz proporczyków, sztandarów itp., a także strojów i sprzętu sportowego. Elementem dodatkowym jest bogaty zbiór książek, zdjęć, czasopism, pocztówek, jak również materiałów audio i wideo. Większość eksponatów związana jest ze sportem polskim.
Ceny biletów:
normalny – 8 PLN
ulgowy – 4 PLN

Godziny otwarcia:
wtorek-niedziela – 10:00-17:00

Muzeum Sportu i Turystyki – Centrum Olimpijskie

ul. Wybrzeże Gdyńskie 4, 01-531 Warszawa
Telefon: (022) 560-37-80 ;
Fax: (022) 637-15-01
E-mail:pkol@pkol.pl
Strona www:www.muzeumsportu.waw.pl

http://www.pkol.pl
muzsport@muzeumsportu.waw.pl

Źródło opisu: http://www.muzeumsportu.waw.pl
Źródło zdjęć: www.salebiznesowe.pl
Dodane: 2009-08-10 21:38:41 przez Gosia01

Lokalizacja

Komentarz (1)

0.0 z 5.0
Ocena ogólna 0.0
  • marceliusz11
    11 sierpnia 2009 at 21:02

    Bylam tam ciekawe miejsce!!

    Pomocna recenzja

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ocena ogólna