Zaloguj się

Miejska Biblioteka Publiczna w Trzebini Biblioteki, Edukacja

Narutowicza 10, Trzebinia

Miejska Biblioteka Publiczna w Trzebini

Miejska Biblioteka Publiczna w Trzebini ma już ponad 50 lat ! W tym czasie, z niewielkiej placówki przekształciła się w skomputeryzowaną bibliotekę, dysponującą zasobnym księgozbiorem, a poprzez sieć filii i punktów bibliotecznych obsługującą czytelników z terenu całej gminy Trzebinia.

Młodzi czytelnicy, podobnie jak ich rodzice i dziadkowie przekraczają progi trzebińskiej biblioteki, ale obecna biblioteka publiczna ani wyglądem ani ofertą usług nie przypomina tej, którą kiedyś odwiedzali ich bliscy.

Z okazji jubileuszu, chcemy więc przypomnieć mieszkańcom naszej gminy historię bibliotek i rozwoju czytelnictwa w Trzebini.
Historię obecnej biblioteki miejskiej opracowano na podstawie dokumentacji, zgromadzonej w bibliotece centralnej i jej filiach, wspomnień pracowników oraz danych statystycznych, udostępnionych przez Wojewódzką Bibliotekę Publiczną w Krakowie.

Miejska Biblioteka Publiczna im. A. Asnyka w Trzebini prowadzi szeroką działalność popularyzatorską, której podstawowym celem jest zapoznanie społeczeństwa z zakresem tematycznym zbiorów oraz różnorodnością usług bibliotecznych – służą temu celowi lekcje biblioteczne, a także wydawane przez bibliotekę publikacje (ulotki informacyjne, foldery, czy też opracowania monograficzne). Ponadto, podejmujemy inicjatywy zmierzające do zaktywizowania lokalnego środowiska pod względem kulturalnym, oświatowym i intelektualnym – stosując w tym celu różnorodne formy pracy z czytelnikiem: konkursy (tematyczne, plastyczne, literackie i teatralne), wystawy (okolicznościowe, prezentujące dzieje miasta i regionu , promujące książkę i bibliotekę hobbystyczne, promujące twórców profesjonalnych i nieprofesjonalnych ), spotkania autorskie (z autorami ulubionych książek) wieczory poezji (głównie patriotycznej i religijnej) , głośne czytanie (w ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom”), inscenizacje dla dzieci (w wykonaniu aktorów zawodowych oraz amatorów), koncerty (zespołów muzycznych, chórów) i inne.

Miejska Biblioteka Publiczna
im. Adama Asnyka
ul.
32-540 Trzebinia

e-mail: mbp@mbp.trzebinia.pl

tel.: 032-612-13-98

Źródło opisu:
Źródło zdjęć:
Dodane: 2009-12-28 21:58:58 przez agata17ko

Lokalizacja

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ocena ogólna