Zaloguj się

Mediateka Nautilus na Białołęce Biblioteki, Edukacja

Pancera 18/ Porajów 14, Warszawa

Mediateka Nautilus na Białołęce

MultiCentrum w Białołęce

Dzielnice stawiają na mediateki – czyli nowoczesne placówki, w których można wypożyczyć już nie tylko książki, ale również płyty DVD, obejrzeć filmy, posłuchać muzyki, a nawet pograć w gry komputerowe.

Mediateki, to nowoczesne biblioteki, które oferują nie tylko książki. Lektura przy filiżance kawy, słuchanie muzyki na żywo, seanse filmowe, multimedia – takie atrakcje oferuje stołeczne mediateka, która znajduje się na Białołęce.

Biblioteki zmieniają się nie do poznania
Podobne miejsca powstają też w innych dzielnicach. Wszystkie trzy warszawskie mediateki zaprojektowała firma Rea Design specjalizująca się w aranżacji przestrzeni bibliotecznej. Działająca od października 2007 r. placówka Nautilus na Białołęce przy ul. Pancera 18 jest stylizowana na łódź podwodną.

W białołęckim MultiCentrum odbywają się np. zajęcia MultiKid z grami i zabawami dla najmłodszych, MultiTechnika, w ramach których młodzież robi badania naukowe, oraz MultiMuzyka z nauką komponowania. W Białołęce oddział interaktywnej edukacji znajduje się poza budynkiem mediateki w jej oddziale przy ul. Porajów 14.

MultiCentra to przede wszystkim miejsca zabaw edukacyjnych dla dzieci i młodzieży, ale profesjonalny sprzęt pozwala też szkolić nauczycieli i prowadzić badania naukowe.

Coraz częściej przy takich mediatekach powstają także MultiCentra, czyli nowoczesne ośrodki nauki. Takie istnieje w Białołęce.

Biblioteczna rewolucja w mieście zaczęła się od Białołęki. Od słynnej już mediateki Nautilus przy ul. Pancera 18.

Wszystko jest w niej kolorowe: meble, okrętowe okienka, rury biegnące pod sufitem i podłogi. – Gdy pierwszy raz zobaczyliśmy tę niewielką przestrzeń, uznaliśmy, że ciaśniej może być tylko w łodzi podwodnej. Stąd nazwa – na cześć pamiętnego okrętu podwodnego z powieści Juliusza Verne'a.

W październiku ub.r. na wyposażeniu Nautilusa było 1800 książek i ok. 700 egzemplarzy gier, płyt, filmów i słuchowisk dla dzieci. Dziś zbiorów multimedialnych jest dwa razy więcej, a za kilka lat ma ich być 15 tys.
Przyjeżdżają tu dzieci z całej dzielnicy, tym chętniej, że bibliotekarki pomagają im odrabiać lekcje. Organizujemy też zajęcia o różnych krajach. Pokazujemy filmy, prezentujemy ich tradycję i kulturę, a kończymy kwizami i warsztatami plastycznymi.

MultiCentrum w Białołęce. Miejsce to, przy ul. Porajów 14, stanowi całość z mediateką Nautilus. W MultiCentrum odbywają się zajęcia szkolne z techniki, logiki, ze sztuki, z muzyki i języków. Zgłaszają się nauczyciele i w zarezerwowanych godzinach na stanowiskach podłączonych do komputerów pokazują swoim uczniom np., w jaki sposób wybudować wielopoziomowe, bezkolizyjne skrzyżowanie.
Dzieci są zafascynowane działem techniki. Klocki podłączone do niewidocznego komputera (z nich zbudowały most), a także takie atrakcje jak karuzela, która sama się kręci i wygłasza komunikaty, czy przenośna stacja pogody uczy je podstawowych zjawisk fizycznych.

Wśród młodzieży wielkim wzięciem cieszą się programy w studiu muzycznym: tu można stworzyć własne przeboje, zmiksować je i nagrać na płytę.
Centrum pozwala odkrywać talenty.

Nautilus – ul. Pancera 18 (Białołęka)

MultiCentrum – ul. Porajów 14

„NAUTILUS”
Multimedialna Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży Nr 56
ul. Pancera 18, 03-187 Warszawa
tel. 022-614-60-80
bd56@e-bp.pl

pon., śr., piąt.: godz. 10.00-15.00
wt., czw.: godz. 14.00-19.00
sob. i niedz.: nieczynna

pon.- piąt.: godz. 10.00-19.00
sob. i niedz.: nieczynna

Multicentrum
ul. Porajów 14
03-188 Warszawa
tel. 022-614-60-70
mc@e-bp.pl
e-mail: mc@nospam.e-bp.pl

www: www.multicentrum.info

Czynna: od poniedziałku do piątku – godz. 10:00-19:00

Dojazd: autobusami: 133, 186, 211, 404, 508, 509, 510, 503, E-4.

pon., śr., piąt.: godz. 10.00-15.00

wt., czw.: godz. 14.00-19.00

pon.- piąt.: godz. 10.00-19.00

sob. i niedz.: nieczynna

www.bialoleka.e-bp.pl

Źródło opisu: www.bialoleka.e-bp.pl
Źródło zdjęć: www.bialoleka.e-bp.pl
Dodane: 2009-10-22 11:37:38 przez Gorroz

Lokalizacja

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ocena ogólna