Zaloguj się

Manekin zakotwiczył także w Łodzi i zabiera nas na niepowtarzalny spacer po najsłynniejszej ulicy w centralnej Polsce – ulicy Piotrkowskiej w Łodzi.

Naleśnikarnia Manekin została otwarta przy ul. 6 Sierpnia, tuż przy rogu z Piotrkowską i obok Anatewki. To pierwszy w Łodzi lokal ogólnopolskiej sieci, która ma już restauracje w Toruniu, Bydgoszczy i Gdańsku.

Każda z naleśnikarni ma swój niepowtarzalny klimat przenoszący gości w inny świat. Łódzka to podróż w czasie o prawie 100 lat. Na ścianach Manekina wiszą czarno-białe zdjęcia związane z historią tramwajów – w Łodzi uruchomiono pierwszą linię w Królestwie Polskim. Umeblowanie lokalu też nawiązuje do tego tematu – jest torowisko w drewnianym parkiecie, front starego tramwaju, krzesła i stoliki wyglądające jak te w szynowych pojazdach, a nawet pantograf nad kuchnią.
Z menu Manekina można wybrać jeden z przyrządzonych na kilkadziesiąt sposobów naleśników – wytrawny, na słodko, w postaci lasagne albo spaghetti. Są też zupy, sałatki, napoje, a z alkoholi wino i piwo.

Pierwsze wrażenie po wejściu do lokalu to niesamowity klimat i uczucie jakby weszło się do nowego świata. A potem już tylko lepiej – ogromne menu naleśników słodkich, wytrawnych, zapiekanych z serem i innych po przystępnej cenie (od 7 do 12 zł), miła obsługa.

W restauracji obowiązuje całkowity zakaz palenia. Jest natomiast możliwość płacenia kartą. Lokal jest klimatyzowany.

Zdarza się, że w godzinach szczytu brakuje miejsc albo trzeba poczekać na danie trochę dłużej, co jest wyrazem popularności owego miejsca.

Całe menu z cennikiem – http://manekin.pl/lodz,menu

Strona www: http://manekin.pl/

biuro@manekin.pl

www.manekin.pl

MANEKIN ( w budowie )

ul. 6 Sierpnia/Piotrkowska 65

Łódź

tel. 42 671 07 84

lodz@manekin.pl

Źródło opisu: http://manekin.pl/
Źródło zdjęć: http://manekin.pl/
Dodane: 2009-12-07 23:11:08 przez Gorroz

Lokalizacja

Komentarz (1)

0.0 z 5.0
Ocena ogólna 0.0
  • Hiena
    16 kwietnia 2010 at 00:12

    powiem brzydko- lokal jest zaje*isty. dobre jedzenie, tanio i szybko.

    Pomocna recenzja

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ocena ogólna