Zaloguj się

Majątek Giże Marczak Giże Agroturystyka, Turystyka

Giże 41, Olecko
Majątek Gize Marczak. Laureat ogólnopolskich konkursów „Zielone lato” i „Złota wiecha” na najlepsze i najładniejsze gospodarstwo ekoturystyczne 2001.
Zatrzymaj się. Doświadczaj Bożego Piękna. Zyj w zgodzie z drugim człowiekiem i naturą. Rozgość się w naszej przystani życiowej: to przyjazne miejsce do wypoczynku, rekreacji, pracy intelektualnej i zdrowego odżywiania. Takim widzeniem świata dzielimy się z każdym gościem, który przekroczy próg naszego domu.

Serdecznie zapraszamy.

MAJĄTEK GIŻE położony jest we wsi Giże, gminie Swiętajno koło Olecka. Należy do regionu Mazur Garbatych. Najbliższym miastem jest Olecko leżące w odległości 6,4 km. Jest to urokliwy teren polodowcowy. Charakteryzuje się licznymi jeziorami i wzniesieniami. W pobliżu jest najgłębsze w Polsce jezioro Hańcza (108,5 m głębokości). Najwyższymi wzniesieniami są Szeska Góra na północ Od Olecka, Piękna Góra koło Gołdapi i Cisowa Góra w Suwalskim Parku Krajobrazowym. Nasz MAJĄTEK zajmuje powierzchnię 20,81 ha. Ziemia rolnicza wykorzystywana jest do uprawy zbóż, warzyw, drzew owocowych i orzecha laskowego. Gospodarstwo prowadzone jest metodami ekologicznymi i posiada atest gospodarstwa ekologicznego uzyskany w 1999 roku. Na części gruntów o pow. 1.23 ha znajduje się sad owocowy, gaj leszczynowy i chruśniak malinowy. Część obszaru zajmuje las iglasty.

Opis pokoi

Na terenie naszej posiadłości znajdują się dwa nowe przestronne budynki przeznaczone dla gości z przytulnie wyposażonymi pokojami i apartamentem.

Gastronomia

Proponujemy gościom znakomitą kuchnię opartą na potrawach regionalnych. Wiele z nich przygotowywanych jest z produktów ekologicznych o wysokiej wartości biologicznej. Od wielu lat poznajemy tajniki zdrowego odżywiania, co może pomóc nam w zdrowym, pogodnym i długim życiu. Proponujemy znakomitą kuchnię z rybami, warzywami, wypiekami z mąki razowej oraz nabiałem z własnego ekologicznego gospodarstwa. Z produktów o bardzo wysokiej wartości biologicznej.

Konferencje

1 Maja 2001 roku została otwarta w naszym gospodarstwie sala kominkowo-konferencyjna na 46 osób. Korzystają z niej nasi goście w chłodniejsze dni. Wyposażona jest w profesjonalny system nagłaśniający z wieloma efektami świetlnymi na wieczorki taneczne.

Informacje dodatkowe

Dużą atrakcją są dwa jeziorka połączone mostem. Można tu kąpać się, pływać łódką i kajakiem, łowić ryby i podziwiać baśniowe szuwary. Wielką atrakcją jest sauna położona na brzegu jeziora, jest szczególną atrakcją w okresie zimy.

Posesja MAJĄTKU jes Dużą atrakcją są dwa jeziorka połączone mostem. Można tu kąpać się, pływać łódką i kt ogrodzona. Wjazd na dziedziniec z drogi gminnej przez bramę wjazdową w stylu dworkowym. Są tu godne uwagi murki oporowe wykonane z polnego kamienia łupanego, co jest charakterystyczne dla krajobrazu mazurskiego.

W obszarze MAJĄTKU znajdują się drogi wewnętrzne, alejki, ścieżynki, którymi można spacerować i radować się pięknem natury. W upalne dni można opalać się na pomoście a w zimne ogrzać się przy kominku w dworku na plaży.

Szczególnie dzieci mają tu przysłowiowy raj. Mogą korzystać z dużego placu zabaw z urządzeniami do rekreacji. Jest szkoła wakacyjna z ławkami i tablicą, stół do ping ponga, piłkarzyki, szachy zewnętrzne, siłownia, plac do siatkówki i badmintona, rowery trójkołowe, wehikuł, trampolina.

Koordynaty GPS
54 st 00'25″N 22 st 25'04″E

PREZYDENT RP PAN LECH KACZYŃSKI W MAJĄTKU GIŻE MARCZAK

25 maja 2009 roku o godzinie 15 Prezydent RP Pan Lech Kaczyński wraz z Sekretarzem Stanu, Szefem Biura Bezpieczeństwa Narodowego Panem Aleksanderem Szczygło odwiedzili MAJĄTEK GIZE MARCZAK. Zostali powitani na dziedzińcu przez gospodarzy Państwa Marczak wraz z dziećmi chlebem z prawdziwej mąki razowej ekologicznej. Najmłodsi synowie Mateusz i Mikołaj wyrecytowali wiersz o chlebie Felixa Raka.

„Ileż to pracy i modlitwy w uprawę roli włożyć trzeba żeby mieć na stole na białym obrusie świeży bochen chleba.
W każdym bochnie chleba tkwi ziarnko zboża okruch soli kropla wody praca rąk człowieka i dobroć Boża”.

Celem wizyty było zapoznanie się z gospodarstwem ekoturystycznym, odpoczynek w przepięknej scenerii krajobrazu mazurskiego jak również skosztowanie przysmaków kuchni regionalnej Państwa Marczak. W menu był: sum wędzony z sałatką z awokado i bagietką czosnkową, babka ziemniaczana z białą kiełbasą, ser własnego wyrobu na cytrynie z konfiturami domowymi itd.

Z okazji wizyty gospodarze przygotowali zestaw porcelany prezydenckiej z logo i napisem „Prezydent RP Pan Lech Kaczyński w Majątku Giże Marczak – 25 maja 2009” ponumerowanej od 01 do 24 produkcji Zakładów LUBIANA z Koscierzyny. Jak również sztućce pamiątkowe satynowo-złocone z wygrawerowanym napisem o wizycie (Firmy ODISO).

Podczas spaceru po parku MAJĄTKU GIŻE MARCZAK Pan Prezydent Lech Kaczyński zasadził uroczyście dąb i podpisał Certyfikat Zasadzenia Dębu. Natomiast Szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego, Sekretarz Stanu Pan Aleksander Szczygło zasadził buk i podpisał Certyfikat. Odbyło się spotkanie z przedstawicielami Stowarzyszenia Powiatów Miast i Gmin „EGO”. Wizycie towarzyszyła liczna grupa dziennikarzy i fotoreporterów.

Źródło opisu: http://espanie.pl/index.php?mod=prezentacja_oferty&id=818&1
Źródło zdjęć: http://espanie.pl/index.php?mod=prezentacja_oferty&id=818&1
Dodane: 2012-12-14 20:07:25 przez haraldin

Lokalizacja

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Ocena ogólna