Zaloguj się

Leśny Gród Milówka

Stworzył ją Grzegorz Śleziak, właściciel Leśnego Grodu, który od trzech lat funkcjonuje na zboczach Prusowa.

Witamy w Leśnym Grodzie

Zapraszamy wszystkich do zwiedzania Leśnego Grodu – to miejsce spokoju i różnorodności znajdujące się w Milówce, między Rajczą a Węgierską Górką, koło Żywca w Beskidzie Żywieckim.

Leśny Gród to magiczny zakątek, któremu nie obce są akcenty słowiańskich wierzeń. Znajduje się tu posąg Świętowita, który został zgłoszony do Księgi Rekordów Guinnessa. Jest to 14-metrowa rzeźba wykona z topoli, której pomysłodawcą jest Grzegorz Śleziak (projektant i właściciel ogrodu) .

W ogrodzie obecna jest również tematyka orientalna, którą w pełni oddaje ogród japoński, ścieżki Feng Shui, jak i reprezentują ją liczne odmiany roślin orientalnych, takie jak drzewko Ginko Biloba czy różne rodzaje bambusów.

Woda będąca symbolem życia i rozwijającej się przyrody, również znalazła odzwierciedlenie w ogrodzie w postaci oczek wodnych z rybami.

Wśród wolnostojących rzeźb wykonanych z drewna świerkowego nawiązujących w swej tematyce do kultury Majów, Azteków i Inków, a także postaci zaczerpniętych z baśni, spacerują pawie, bażanty chińskie i tybetańskie, a także słychać rechot żab zielonych.
Ogród wiosną zdobi pół miliona kwiatów: krokusów, żonkili, storczyków, hiacyntów, narcyzów, a także ozdobny czosnek.

Od późnej jesieni do wczesnej wiosny Leśnego Grodu nie da się zwiedzać, bo jest zasypany śniegiem. Tak powstał pomysł założenia zimowego ogrodu. Specjalną konstrukcję wzniesiono z płyt poliwęglanowych. To tworzywo, które umożliwia nagrzanie wnętrza i ogranicza straty ciepła. Dlatego ogrodu, w którym utrzymuje się temperatura kilkunastu stopni Celsjusza, prawie nie trzeba dogrzewać. Jest tu 40 tys. kwiatów i ponad sto egzotycznych drzewek. Na usypanych z gleby i torfu zagonach kwitną krokusy, hiacynty, tulipany, szafirki, a nawet brzoskwinia i laurowiśnia. Niebawem zakwitną kolorowe czosnki ozdobne, róże, kolejne tulipany, rododendrony i azalie. Nie brakuje egzotyki. Są drzewka oliwne i figowe, sośnica japońska, palmy i rozmaryn.

Obok roślin mieszkają papużki, bażanty japońskie, kuropatwy skalne.Ponieważ wiele elementów ogrodu jest związanych z Azją, gości oprowadza przewodniczka Mirosława Staruszczak w wietnamskim stroju.

Zagroda Leśny Gród II, w którym jest wiele roślinności i kwiatów, spomiędzy której możemy zobaczyć Strusie emu pilnujące swego gniazda, największą kurę indyjską – Brahma oraz Zielononóżki, które ze wszystkiego najbardziej lubią wolność. Już teraz oczekujemy na młodą owcę arui oraz kangura Benetta, które będą cieszyć oczy już w lipcu.

Zagroda jest miejscem, gdzie wylęgają się pisklęta naszego stadka Brahm oraz ostatnio także prześliczne gąsięta łabędzionose. W chwili obecnej przebywa tutaj przede wszystkim młodzież kur rasy Brahma, Zielononóżki, Sebritka oraz Silki.Dla dzieci i młodzieży przygotowywany jest mały program edukacyjny o wylęganiu się ptaków, nauka o piórach, rozpoznawanie gatunków ptaków i innych zwierząt znajdujących się w Leśnym Grodzie.

Mieszkańcami naszego ogrodu są oprócz ptaków ozdobnych również drób, kozy, króliki miniaturowe i dzike oraz złote rybki, które pływają w dolinie pięciu stawów.

WAŻNE INFORMACJE:

OTWARTE CODZIENNIE W GODZINACH : 10.00- 18.00

Ogród jest czynny w godz. 10-16 (zima-Ogród Zimowy), wstęp kosztuje 5 zł.

Otwarcie ogrodu dla zwiedzających uzależnione jest od warunków atmosferycznych. Dlatego bardzo prosimy o kontakt telefoniczny tuż przed planowanym przybyciem.

W DNI DESZCZOWE NIECZYNNE. Zalecane obuwie sportowe.W przypadku grup zorganowanych KONIECZNY jest wcześniejszy kontakt telefoniczny lub mailowy w celu rezerwacji terminu.

W Leśnym Grodzie są także noclegi
25 zł/osoby dorosłe
50% mniej dzieci

Domowe jedzenie i miła atmosfera umilą wszystkim spędzony u Nas czas.
Pokoje są dwupoziomowe 2 i 3 osobowe z łazienką

Cennik:
W cenie każdego biletu istnieje możliwość korzystania z wszystkich atrakcji ogrodu – trampoliny, kontakt ze zwierzętami.

Bilet indywidualny:
Normalny : 15 PLN
Ulgowy ( młodzież szkolna, studenci, emeryci ) : 10 PLN

Bilet grupowy :Normalny
Grupa do 30 osób ? 210 PLN
Grupa do 40 osób- 280 PLN
Grupa do 50 osób ?-350 PLN

Ulgowy ( młodzież szkolna, studenci, emeryci )

Grupa do 30 osób ? 150 PLN
Grupa do 40 osób- 200 PLN
Grupa do 50 osób ? 250 PLN
Przewodnik – 15 zł

Bilet rodzinny ( 2 osoby dorosłe i do 3 dzieci – do lat 7 ) – 30 PLN

Fotograficzna sesja ślubna – 100 PLN

Leśny Gród
Kol. Prusów 118
34-360 Milówka
tel. 33 8640517
tel./fax 33 8623845
http://www.lesnygrod.pl

Grzegorz Śleziak – właściciel, pomysłodwca
tel. 507005195
e-mail: g.sleziak@lesnygrod.pl

agroturystyka (rezerwacja pokoi)
tel. 33 8623845, 33 8640517

Aleksandra Iwańczak – koordynator projektów, kontakt z mediami
e-mail: media@lesnygrod.pl

Źródło opisu: http://www.lesnygrod.pl
Źródło zdjęć: http://www.lesnygrod.pl
Dodane: 2010-03-17 11:54:57 przez Martika

Lokalizacja

0.0 z 5.0
Ocena ogólna 0.0
  • zawiedziona
    11 września 2012 at 22:27

    JAK DLA SYF, KILA I MOGILA….NIE WIEM JAK MOZNA TAK ZAPIEPRZYC TAKIE MIEJSCE….POWINNI ZWROCIC ZA BILETY WSTEPU, BO NIE SA WARE ANI ZLOTOWKI!!!! JUZ NIE WSPOMNE O STRUSIACH CHODZACYCH LUZEM I GONIACYCH ZWIEDZAJACVYCH!!!!!! WLASCIECIELU CZYTASZ TE NEGATYWY I NIC Z TYM NIE ROBISZ??? ZENADA!!!

    Pomocna recenzja1
  • Romano
    23 sierpnia 2012 at 23:51

    No w końcu ktoś pisze realnie i widzi jak w tym grodzie jest bo komentarze na ich stronie internetowej to sobie chyba sami piszą. 😆 😮 Mial chlop kawalek pola i wykorzystal pewnie dotacje unijne i dalej ciągnie na dotacjach ale raczej nie lokuje je w ten gród tylko dla siebie, bo zgadzam się z poprzednimi komentarzami tutaj, że jest to upadlość i rozsypka a zdjęcia wykonane sprzed ok.6 lat albo wcześniej. Nic ciekawego. No chyba że ktoś chce zobaczyć chaszcze i krzaki ale w Beskidach tego pod dostatkiem za darmo z każdej strony. Szkoda czasu i fatygi i pieniędzy.

    Pomocna recenzja
  • Moni
    23 sierpnia 2012 at 12:05

    Nie przesadzajcie z tym zachwytem.Bylam dokladnie 20 sierpnia.Przerażenie!! Rozlatujące się hustawki,lawki.
    Strach puścić na coś dziecko bo spruchniale.Brak placu zabaw dla dzieci który kiedyś imitowala trampolina której już nie ma i duża huśtawka zlikwidowana/ścięta/. W miejscu gdzie byly sprzedawane kwiaty wysypisko śmieci z klębiącym się rojem much-może to atrakcja dla sanepidu który powinien odwiedzić to miejsce.SZOK I NIESMAK.Oprócz kur nie ma żadnych zwierząt.Są ladniejsze i bardziej zadbane miejsca.Nie polecam.Nie warto tracić czasu i pieniędzy.Ja osobiście już tam nie pojadę a bylam wcześniej kilka razy.Zrazilam się do tego miejsca.

    Pomocna recenzja
  • obo
    19 sierpnia 2012 at 21:52

    strasznie zaniedbane!!!!! nie polecam szkoda czasu i kasy. Zdjęcia chyba z przede kilu lat, Połamane huśtawki,szachy zgnite!!! a zwierzęta??? 3 byki ok, no i tyle! lepiej 100 iść do lasu!!!!i to za darmo.Przykro mi ale taka jest prawda. Ktoś kiedyś miał fajny pomysł ale ktos to zepsuł! SZKODA

    Pomocna recenzja
  • tukan44
    22 lipca 2011 at 14:39

    Fatalnie byłam w lipcu 2011r ruina ,kwiaty wyschłe,zwierzęta brudne,woliery dawno nie czyszczone.Bilety drogie na to co tam jest a nie ma nic
    handel cuchnącym winem (nazywa to się degustacja)18zł butelka,sprzedaż piwa z dodatkiem wody.A willa właściciela okazała.wiadomo z czego. nie polecam tego obiektu.

    Pomocna recenzja1
  • grodzia
    6 maja 2011 at 11:12

    Jest projekt nowej atrakcji w Milówce… bezkrwawa korrida w okolicach Żywca – miejsce: Leśny Gród, kilka hektarów zbocza Prusowa górującego nad Milówką.

    Pomocna recenzja
  • floraqa
    4 kwietnia 2011 at 10:56

    Żeby zobaczyć 40-letnie agawy, kilkumetrowe palmy, bananowce, drzewka cytrynowe, kiwi, bambusy, aloesy trzeba jechać do Milówki, gdzie przez cały rok można oglądać te rośliny. To tu jest specjalny, zadaszony ogród – arboretum.

    Pomocna recenzja
  • beskidzia
    26 września 2010 at 12:59

    40-letnie agawy, kilkumetrowe palmy, bananowce, drzewka cytrynowe, kiwi, bambusy, aloesy czy sięgającą pięciu metrów trzcinę laskową, przez cały rok będzie można oglądać w Milówce – to specjalny, zadaszony ogród – arboretum, który wyrósł na terenie Leśnego Grodu, który goście będą mogli odwiedzać przez cały rok, nawet zimą.

    Pomocna recenzja
  • mt56
    16 maja 2010 at 10:41

    Bardzo fajne zdjęcia, które pokazują, że nie można się tam nudzić!

    Pomocna recenzja
  • tulipanowa
    26 kwietnia 2010 at 16:21

    Cudowne miejsce z uroczym botaniczno-florystycznym zacięciem, kusi i mani kolorami i zapachem kwiatów i roślin – miejsce godne odwiedzenia polecam !

    Pomocna recenzja

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ocena ogólna