Zaloguj się

Fundacja Kultury Yakiza zajmuje się pracą na rzecz środowisk młodzieżowych poprzez organizację wydarzeń artystycznych i ich wsparcie promocyjne. Ważnym celem jest promowanie kultury i sztuki twórców z Bydgoszczy.

Wspiera inicjatywy bydgoskich teatrów alternatywnych: Teatru Studio Czyczkowy, Magazynu Prób BEZPSA i in. Inicjatywą Fundacji było założenie wraz ze studentami Studenckiego Koła Artystycznego o nazwie THEATR, działającego przy Uniwersytecie Przyrodniczo-Technologicznym w Bydgoszczy.

Od początku swego istnienia Fundacja zrealizowała ogromną ilość koncertów, wystaw, pokazów teatralnych i innych wydarzeń artystycznych w Bydgoszczy, a także w innych miastach Polski.

Głównym zadaniem jakie stawia sobie Fundacja, jest remont i adaptacja na cele kulturalne budynku po byłej synagodze w bydgoskim Starym Fordonie. W ciągu 3 lat starań Fundacja pozyskała 500 000,00 PLN i rozpoczęła remont grożącego zawaleniem dachu budynku. Udało się również przekonać Ministra Radosława Sikorskiego do objęcia honorowym patronatem projekt remontu synagogi.Bydgoskie Centrum Społeczno Kulturalne Yakiza
85-055 Bydgoszcz ul.Podolska 15

Dyrektor administracji – Dorota Bossardt – +48 509 574 878
Dyrektor artystyczny – Marcin Szawłowski (FreedomSound) – +48 785 984 909
bcsk.yakiza@gmail.com
www.bcsk.yakiza.org
www.myspace.com/bcsk_yakiza

Źródło opisu: http://bydgoszcz.gra.pl/rozrywka-kluby-131,yakiza.html
Źródło zdjęć: http://www.bcsk.yakiza.org/
Dodane: 2009-12-18 15:21:53 przez malenkaja

Lokalizacja

Komentarz (1)

0.0 z 5.0
Ocena ogólna 0.0
  • zniesmaczony
    20 listopada 2010 at 01:07

    jestem oburzony całym zajściem przed klubem yakiza, organizatorzy koncertu zespołu, w którym wokalistą jest Kamil Bednarek przeliczyli się ze swoimi możliwościami. po co organizujecie koncert w tej spelunie wiedząc, że przyjdzie tyle osob? myśle że skins party może skonczyc sie podobnie

    Pomocna recenzja

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ocena ogólna