Zaloguj się

Jaskinia Solno-Jodowa GALOS – Polanica-Zdrój Groty solne, Zdrowie i Uroda

Parkowa 4, Polanica Zdrój

Jaskinia Solno-Jodowa GALOS

Jaskinia solna „Galos” zbudowana jest z bloków solnych wytwarzanych na Krymie. Tam też powstały za czasów władzy radzieckiej pierwsze jaskinie. Profesor Władimir Strojewski długo pracował nad technologią , aby uzyskać zalety klimatu morskiego, a wyeliminować jego wady. Powietrze uzdrowisk ze słonymi źródłami lub wodami zawiera bowiem dużo wilgoci w powietrzu, co w wielu przypadkach jest niewskazane, a nawet szkodliwe. Przez dziesiątki lat na Krym jeździła tylko władza. Teraz profesor sprzedał patent. Firma Everet z Krymu tworzy według jego patentu jaskinie w Polsce. Powstało ich już 15.
Sól kamienną, wydobytą z ziemi, uważa się za martwą. Najcenniejsza jest właśnie morska. Powstaje latami: wprowadza się wodę morską do płytkich bajor i wystawiana na działanie słońca. Krystalizująca się sól zawiera w sobie jego energię, jest żywa i ma skondensowaną siłę leczniczą.

Jaskinie „Galos” zbudowane są z solnych cegieł, którymi wyłożono ściany, sufit i podłogę. Sól paruje, uwalniając cenne dla zdrowia mikroelementy. Powietrze jest nasycone cząsteczkami jodu, magnezu żelaza, wapnia i potasu. Podłogi są podgrzewane, a przed każdym seansem ściany jaskini przedmuchuje się silnym strumieniem powietrza, by zmusić sól do intensywniejszego parowania. Mikroelementy występują tu w kilkakrotnie wyższym stężeniu niż nad morzem. Każdy oddech dostarcza wartościowych składników. Nawet temperatura jest dobrana optymalnie dla ludzkiego organizmu.

Jaskinia Galos to miejsce pełne uroku. Kryształy soli odbijają światło, z sufitów zwieszają się solne sople. Niezwykły nastrój potęguje oświetlenie: z małych lampeczek w kształcie muszli sączy się rozproszone światło, także w każdym kąciku rozbłyskują bryłki soli. Mikroklimat panujący w jaskini sprzyja odprężeniu, jest polecany osobom znerwicowanym i przemęczonym. Sól jonizuje ujemnie powietrze, co sprzyja zdrowiu. W jaskini stoją wygodne rozkładane fotele, które można dostosować do indywidualnych upodobań. Można także posłuchać muzyki relaksacyjnej lub odgłosów natury- śpiewu ptaków.

Seans relaksacyjny trwa 45 minut. Zamiast leżeć w fotelu można także zdecydować się na akupresurowy spacer. Wokół foteli rozsypana jest gruboziarnista sól, po której można w specjalnych foliowych bucikach pochodzić. Kryształki soli znakomicie masują punkty akupresurowe, poprawiając krążenie i ogólną kondycję ciała.


ul. Parkowa 4, 57-520 Polanica Zdrój
tel. 074 868 02 33


Czynne: pon.-ptk 8.00-21.00, sobota, niedziela 10.00-21.00
Bilety: 15 zł normalny, 12 zł ulgowy

Źródło opisu:
Źródło zdjęć:
Dodane: 2008-11-04 21:18:05 przez Yeero

Lokalizacja

Komentarz (1)

0.0 z 5.0
Ocena ogólna 0.0
  • FairyTale
    8 lutego 2010 at 16:29

    łoo! Chętnie bym sie wybrała x.d

    Pomocna recenzja

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ocena ogólna