Zaloguj się

Jaskinia solna stanowi mały odpowiednik klimatu morskiego.

Grota solna ALATI zbudowana została z 20 ton naturalnych brył soli pochodzących z Morza Martwego i Morza Czarnego, z Kopalni Soli w Kłodawie i Pakistanie.

Unikalne wnętrze groty i panujący tu mikroklimat działa leczniczo na organizm człowieka. Przebywanie w jaskini regeneruje i odpręża nie tylko ciało, ale i umysł.

Lecznicze i relaksacyjne działanie jaskini wynikające ze specyfiki panujących w niej warunków zostało wzbogacone o walory muzyko- i koloroterapii.

Terapeutyczne oddziaływanie barw i dźwięków na organizm ludzki zostało naukowo udowodnione.
Odpowiedni system nagłośnienia groty pozwala dowolnie sterować płynącą z głośników muzyką w zależności od potrzeb przebywających w niej osób.
Również system oświetlenia sprawia, że czujemy się zrelaksowani.

Podłoga jaskini wysypana jest kilkunastocentymetrową warstwą soli gruboziarnistej. Stąpając po niej masujemy ważne receptory zlokalizowane pod stopami.

Mikroklimat wytworzony przez sól w grocie jest w pełni porównywalny z mikroklimatem morskim. Stężenie jodu w jaskini solnej odpowiada stężeniu jodu nad morzem podczas sztormu.

Podgrzana sól paruje, jonizując ujemnie powietrze, nasyca je mikroelementami takimi jak: jod, sód, wapń, magnez, potas, brom, żelazo, selen, mangan, cynk, miedź oraz sprawia, że możemy odczuwać pozytywny wpływ bryzy morskiej bez konieczności wyjazdu nad morze.

Jaskinia nasza wyposażona jest w ultradźwiękowy, podświetlany nawilżacz powietrza.

Źródło opisu: http://www.jaskinia.torun.pl
Źródło zdjęć: http://www.jaskinia.torun.pl
Dodane: 2009-10-15 11:09:10 przez becia119

Lokalizacja

Komentarz (1)

0.0 z 5.0
Ocena ogólna 0.0

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ocena ogólna