Zaloguj się

Gospodarstwo Agroturystyczne Orzechówka.com Agroturystyka, Turystyka

Orzechówka 16, NULL

Gospodarstwo Agroturystyczne Orzechówka.com
Orzechówka 16; Bodzentyn

Nazywam się Adolf Kudliński wraz z żoną Zofią posiadamy gospodarstwo agroturystyczne w Orzechówce. Oddajemy Państwu do dyspozycji pokoje 2,3 i 4 osobowe w dwóch domach. Na miejscu można wykupić całodzienne wyżywienie. Podawane są specjały kuchni świętokrzyskiej, lwowskiej i włoskiej, produkty pochodzą z własnego ekologicznego gospodarstwa. Posiłki serwowane są w przytulnej jadalni.

Położenie gospodarstwa gwarantuje wypoczynek w ciszy i spokoju w otoczeniu zieleni i sadu z wieloma gatunkami drzew owocowych.

Nasze Atrakcje :
łowienie ryb(własny staw)
zielarstwo
jazda konna
korzystanie z owoców i warzyw
wycieczki krajoznawcze
mini muzeum siekier

Goście o słabym zdrowiu mogą podbudować kondycję psychiczną i fizyczną w leczniczej piramidzie zbudowanej dokładnie na wzór egipskich pierwowzorów.
Dla osób o silnych nerwach proponujemy przechadzkę po rozżarzonych węglach.

W gospodarstwie produkujemy eliksir ziołowy „ćmagę świętokrzyską”. Produkt jest produkowany w rodzinie od 1830 roku – na międzynarodowych targach Polagra – produkt zajął II miejsce wśród produktów regionalnych.

Oprócz produkcji ćmagi świetokrzyskiej wytwarzamy ser z mleka krowiego i koziego o nazwie „Batiar Lwowski”. To nazwa dziwna lecz w pełni uzasadniona,poniewaz receptura „syra” pochodzi ze Lwowa, a datowan jest – 1899 rok. Maria Kesnerówna pra pra babka Zofii Kudlińskiej z domu Kaparnik, juz ona wypróbowała tę recepture i przez lata ją udoskonalała. Receptura „syra” jest tajemnicą rodziny.

Dodatkową atrakcją gospodarstwa jest wędzarnia,w której wędzimy pyszne kiełbasy i szynki. Oczywiście ekologoczne.”

Niebywałą atrakcją gospodarstwa jest kolekcja dawnych sprzętów domowych i rolniczych. Goście o słabym zdrowiu mogą podbudować kondycję psychiczną i fizyczną w leczniczej piramidzie zbudowanej dokładnie na wzór egipskich pierwowzorów.
Dla osób o silnych nerwach proponujemy przechadzkę po rozżarzonych węglach.

Cennik:

Aktualne ceny (sezon 2011-2012) przedstawiają się następująco :
1 osobodzień to 70zł z wyżywieniem (2 posilki dziennie w postaci stołu szwedzkiego na śniadanie oraz obiadokolacja z posiłkiem ciepłym i deserem). Przy pobycie rodzinnym powyżej 14 dni możliwa negocjacja ceny- prosimy o kontakt.

W miare wolnych miejsc możliwe jest zakwaterowanie bez wyżywienia prosimy o kontakt.

Okolice :

Orzechówka położona jest pobliżu świętokrzyskiego Parku Narodowego. W bezpośrednim sąsiedztwie Parku zachęcamy do zwiedzenia: klasztoru sióstr benedyktynek z 1633r. w &?więtej Katarzynie, kościołów: w Bielinach (wczesnobarokowy z pierwszej połowy XVIIw), w Bodzentynie (gotycki z poł XVw.), w Słupi Nowej (póĽnorenesansowy z drugiej poł. XVIIw.), ruin zamku biskupiego z XIV w Bodzentynie, budynku opactwa szpitalnego z XVIw w Nowej Słupi, wału kultowego wokół Łysej Góry z IX i X w. muzeum starożytnego hutnictwa w Nowej Słupi. jaskinia „Raj”

Na obszarze Parku wyznaczono 5 szlaków turystycznych, z których najdłuższy prowadzi od świętej Katarzyny przez święty Krzyż do Trzcianki, 2 ścieżki dydaktyczne – przyrodnicza od Huty Szklanej do świętego Krzyża i historyczna na świętym Krzyżu.

W okolicy około 10km znajduje sie bardzo duże kąpielisko (zalew suchedniowski)

Adolf Kudliński w swoim Muzeum Siekier zebrał już ponad 2500 eksponatów w tym siekier.
W gospodarstwie agroturystycznym w Orzechówce koło Bodzentyna otworzono muzeum siekier.

Nietypową kolekcję posiada Adolf Kudliński, który prowadzi Muzeum Siekier. Atrakcją jego gospodarstwa w pobliżu Bodzentyna jest kolekcja dawnych sprzętów domowych i rolniczych.

Przez 25 lat zgromadził ponad 2500 eksponatów. w zbiorach znajdują się maczugi, siekiery, topory i oszczepy. Kolekcja udostępniona jest zwiedzającym w zameczku, który powstał na miejscu schronu (prawdopodobnie z okresu powstania styczniowego). Niebywałą atrakcją gospodarstwa jest kolekcja dawnych sprzętów domowych i rolniczych.

Dodatkową atrakcją jest możliwość uczestniczenia w lekcji kowalstwa czy płatnerstwa, gdyż Pan Adolf prowadzi także kuźnię. W gospodarstwie sa hodowane są króliki i konie huculskie. Duże zainteresowanie wzbudza piramida zbudowana przez gospodarza na wzór egipskich pierwowzorów- 50-krtonie mniejsza od słynnej piramidy Cheopsa w Egipcie.

Chętni i odważni mogą spróbować spaceru po rozżarzonych węglach. państwo Kudlińcy kontynują tradycję przodków i produkują eliksir ziołowy o właściwościach leczniczych, którego receptura znana jest w rodzinie od 1830 roku. Wytwarzają także ser z mleka krowiego i koziego o nazwie „Batiar Lwowski”, którego receptura datowana jest na koniec XIX wieku.

kontakt :
tel. stacjonarny 41 3120018
tel. komórkowy 603 427 282
email: zielarz1951@prokonto.pl

Gospodarstwo Agroturystyczne Orzechówka.com
Orzechówka 16,
26-010 Bodzentyn

tel. 41 312 00 18
tel. 603 427 282

www.orzechowka.com

Źródło opisu: www.orzechowka.com
Źródło zdjęć: www.orzechowka.com
Dodane: 2011-08-13 18:57:36 przez Martika

Lokalizacja

Komentarze (2)

0.0 z 5.0
Ocena ogólna 0.0

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ocena ogólna