Zaloguj się

Equus Ośrodek Hipoterapii i Jazdy Konnej Kluby jeździeckie, Sport

Modlica 92, Łódź
Equus ? Ośrodek Hipoterapii,
Rehabilitacji i Jazdy Konnej
Od 11 lat Dorota i Marek Kmieciakowie – lekarze (pediatra i ortopeda) z córką Martą instruktorem rekreacji ruchowej ze specjalnością hipoterapia pasjonaci koni zajmują się wykorzystaniem ich w rehabilitacji ludzi. Większość naszych czworonożnych pomocników to konie zakupione w różnych okolicznościach również z transportów zwierząt rzeźnych.

Mamy 10 koni w tym 5 przystosowanych (wyuczonych) do hipoterapii. Są to pogrubiona kasztanka Ruda, gniada Keja, kara wielkopolaczka Karmen, gniady wałach Bosman oraz ulubieniec dzieci hucułek Popiel. Wszystkie są ufne, mądre, łagodnego usposobienia przyzwyczajone do dobrego traktowania.Od 5 lat mieszkamy z końmi na wsi niedaleko Łodzi. Tutaj w pięknej i zdrowej okolicy odbywają się zajęcia z hipoterapii, jazdy hipoterapeutyczne i rekreacyjne.

U dzieci prowadzimy hipoterapię w porażeniach mózgowych, niedorozwojach mózgowych różnego stopnia, zaburzeniach osobowości u młodzieży, zespole Downa, wadach postawy u dzieci i dorastających w różnym stopniu nasilenia oraz przykurczach pourazowych kończyn dolnych.

U dorosłych – przykurcze pourazowe, zespoły bólowe dolnego odcinka kręgosłupa oraz skutki nieleczonych wad postawy.

Do leczenia kwalifikujemy my lekarze a zajęcia pod naszym okiem prowadzą hipoterapeuci z certyfikatami.

Oprócz kwalifikacji do hipoterapii prowadzimy w gabinecie w Łodzi w zakresie ortopedii – prowadzenie pacjentów przed i po alloplastykach stawu biodrowego i kolanowego, diagnostykę i leczenie chorób metabolicznych kości w tym osteoporozy, diagnostyka i prowadzenie pacjentów z nowotworami narządu ruchu, leczeniem zachowawczym i operacyjnym chorób reumatycznych i zwyrodnieniowych a w zakresie pediatrii – diagnostykę i leczenie chorób dzieci również w formie wizyt domowych.

Stajnia „Equus”
Modlica 92, 95-080 Tuszyn k.Łodzi
tel. 042 614 24 00, kom. 0501 264 181.

Źródło opisu: http://www.ortopedia-hipoterapia.home.pl
Źródło zdjęć: http://www.ortopedia-hipoterapia.home.pl
Dodane: 2008-02-17 13:49:47 przez Gorroz

Lokalizacja

Komentarz (1)

0.0 z 5.0
Ocena ogólna 0.0
  • mkmieciakl
    14 listopada 2009 at 20:15

    🙂 stajnia na Chocianowickiej już nie istnieje przenieśliśmy się do Modlicy adres jw.Strona aktualna.

    Pomocna recenzja

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ocena ogólna