Zaloguj się

Cukiernia Embassy Magda Gessler Kawiarnie, Rozrywka

Plac Trzech Krzyży 3, Warszawa

Embassy – Ambasada Dobrego Smaku

Embassy – Ambasada Dobrego Smaku – jest ambasadą dobrych, słodkich i słonych smaków całego kontynentu, które możesz zabrać ze sobą do domu.
To miejsce w stylu francuskich boulangeries, z najlepszymi piekarniczymi produktami na śniadanie takimi jak croissanty i briosze. Można tu znaleźć również angielski chleb tostowy robiony na mleku i wypiekany na miejscu. To z niego robione
są nieprawdopodobne kanapki, o których w Polsce można tylko marzyć.

„W Embassy zobaczymy również to, co się dzieje w Europie w nowych smakach” – zapowiada Magda Gessler – „odrobinę kuchni fusion, odrobinę lekkości. Nie zabraknie również starego francuskiego bistra, za którym wszyscy Polacy tęsknimy, w którym zjeść można genialnego steka tatarskiego i cocq au vin, a także inne wytwory kulinarne skandalicznej francuskiej, tudzież Europejskiej, burżuazji”.

Z ciast będzie wszystko to, czego nie ma nigdzie indziej w Warszawie, między innymi tort Sachar – tutaj Meriland, zrobiony na prawdziwej, domowej konfiturze z moreli.

„Będzie tort Dobosz, o którym wszyscy słyszeli, ale nikt go tak naprawdę w Polsce nie widział. Jest czasem spotykany w Austrii, ale jest mdły i nudny, w Embassy będzie interesujący i nie do opanowania, by go do końca nie zjeść” – podkreśla Magda Gessler.

We wnętrzu Ambasady Dobrego Smaku czuć klimat stylowych angielskich delikatesów z solidnym, drewnianym kontuarem i przytłumionym światłem, które przysłania … wysoki las. Przekraczając próg Embassy, oczekujemy, że pojawi się koło nas szarmancki subiekt, ale zamiast niego napotykamy szalone kulinarne pomysły i figle, które podsuwają małpy kołyszące się na kotarach.

Inspiracją do stworzenia Embassy był dla Magdy Gessler pobyt w Madrycie. Są tam bowiem miejsca, w których można kupić najlepsze szynki, sery i ciasta. Można również zamówić wspaniałe potrawy i produkty do domu, czy też przyjść i wybrać je osobiście.

„Tak też będzie u nas. Embassy będzie bardzo domowe, „ręczne”. Każda z nas będzie mogła mówić ukochanemu, że zrazy Don Perignon z białymi truflami i wódką są absolutnie jej kreacji…”.

Będzie to jedzenie do niczego niepodobne, trochę zminiaturyzowane, eleganckie i lekkie, próbka tego, co się jada w najlepszych domach europejskich.

Strefa Gourmet

Dom Dochodowy
Plac Trzech Krzyży 3
00-535 Warszawa
Tel (22) 584 74 74
Fax (22) 584 70 81
e-mail embassy@embassy.pl

http://www.strefagourmet.pl

Źródło opisu: http://www.strefagourmet.pl/
Źródło zdjęć: http://www.strefagourmet.pl/
Dodane: 2009-07-05 08:47:39 przez rudy102

Lokalizacja

Komentarze (2)

0.0 z 5.0
Ocena ogólna 0.0
 • Klient Nasz Fan
  26 września 2012 at 18:09

  WOOOOW ale super desery 🙂 i do tego całkiem smaczne. Ceny są troche wysokie tylko 🙂 Więcej o ciekawych miejscach w Warszawie i promocjach możecie dowiedzieć się na Klient Nasz Fan – Fanpage na FB

  Pomocna recenzja
 • violist
  22 listopada 2009 at 14:28

  same pyszności 🙂

  Pomocna recenzja

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ocena ogólna