Zaloguj się

Centrum Edukacyjne Planeta Anuka Warszawa Edukacja, Planetaria

Warneńska 4, Warszawa

Dysponujemy najnowocześniejszym modelem cyfrowym przenośnego planetarium.

Na półkolistej kopule można zobaczyć wygląd nieba nad nami i w dowolnym miejscu na Ziemi, na różnych szerokościach geograficznych o różnych porach doby i roku. Przekonać się jakie konsekwencje niesie obrotowy i obiegowy ruch Ziemi, jak powstają fazy Księżyca, kiedy obserwujemy zaćmienia.

Jest to wspaniałe narzędzie ułatwiające naukę i rozpoznawanie gwiazdozbiorów i gwiazd. Przy jego pomocy można obejrzeć deszcz meteorów i z bliska przyjrzeć się komecie. Obraz zrzutowany na kopułę daje wrażenie patrzenia na rzeczywiste rozgwieżdżone niebo.

Model cyfrowy planetarium stwarza wiele dodatkowych możliwości, m. in. ?przeniesienia się? na Księżyc lub Marsa i obejrzenia ich powierzchni oraz nieba nad nimi; zobaczenia z zewnątrz Układu Słonecznego, wybrania się w podróż kosmiczną podczas, której będzie można przyjrzeć się mgławicom planetarnym i wybuchom supernowych.

Planetarium daje również możliwość wyświetlania filmów odpowiednio przystosowanych do projekcji na kopule. Wrażenie jest naprawdę niesamowite, zbliżone do efektów uzyskiwanych w kinie Imax.

Dane kontaktowe:

Centrum Edukacyjne Planeta Anuka
http://www.anuka.pl
Tel.: 22 3825208, 505 909 209
E-mail: anuka@anuka.pl

Źródło opisu: http://www.anuka.pl
Źródło zdjęć: http://www.anuka.pl
Dodane: 2010-05-10 17:39:02 przez anuka

Lokalizacja

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ocena ogólna