Zaloguj się

Biblioteka Publiczna im.Władysława Jana Grabskiego Biblioteki, Edukacja

Plutonu Torpedy 47, Warszawa

Biblioteka Publiczna im. Władysława Jana Grabskiego w Dzielnicy Ursus m. st. Warszawy jest instytucją kultury, której celem jest rozwijanie i zaspokajanie potrzeb czytelniczych społeczeństwa oraz upowszechnianie wiedzy i wspomaganie rozwoju edukacji i kultury.
Biblioteka pełni swoją misję na terenie dzielnicy Ursus od ponad 55 lat. Przez wszystkie lata sumiennie realizuje wyznaczone jej zadania.

Rok 2004 był w historii biblioteki rokiem szczególnym. Nie tylko dlatego, że 30-lecie obchodziła wypożyczalnia na Osiedlu Niedźwiadek oraz, że dzięki życzliwości władz miasta i dzielnicy biblioteka otrzymała nowe pomieszczenia dla czytelni naukowej a wszystkie 4 placówki biblioteki zostały scalone poprzez internet w jeden elektroniczny system obsługi bibliotecznej Sowa. Przede wszystkim dlatego, że będąc współorganizatorem III Międzynarodowej Konferencji BARFIE, po raz pierwszy w swojej historii i w historii bibliotek publicznych Warszawy, gościła w swoich progach przedstawiciel instytucji kultury i oświaty z 10 krajów Europy. To niezwykłe wydarzenie spotkało się z ogromnym zainteresowaniem – również ze strony władz miasta Warszawy i Dzielnicy Ursus oraz dyrekcji Biblioteki Narodowej, którzy objęli patronatem konferencje.

Nie sposób nie dostrzec niezwykłej ewolucji, jaką przechodzi nasza biblioteka. Z Galaktyki Gutenberga śmiało zmierza w stronę Galaktyki Gatesa. Coraz więcej informacji, materiałów źródłowych i edukacyjnych umieszczanych jest w elektronicznych zasobach biblioteki i korzysta z nich coraz więcej osób. Królową biblioteki w dalszym ciągu pozostaje jednak książka i to książka z „najwyższej półki”: najpoczytniejszych autorów i najlepszych wydawnictw.

Bardzo ważną rolę pełni biblioteka w procesie kształcenia młodego pokolenia. Tu znajdują się „ klucze” do najlepszych uniwersytetów i szkół wyższych, i dlatego tak ważne jest, by zasoby biblioteki były coraz bogatsze i ogólnodostępne.

Nasza strona internetowa nie jest tylko wirtualną informacją o działalności biblioteki zachęcającą do odwiedzenia naszych placówek. Od 3 stycznia 2005 roku nasz księgozbiór jest dostępny niemal w każdym domu poprzez katalog on-line. Wszystkich czytelników zachęcamy serdecznie do korzystania z wirtualnego katalogu oraz do odwiedzania naszych placówek.

Piotr Jankowski
Dyrektor Biblioteki

Źródło opisu: http://portal.bpursus.waw.pl/article/view/4
Źródło zdjęć:
Dodane: 2009-09-27 18:03:10 przez VADIZ

Lokalizacja

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ocena ogólna