Zaloguj się

Aleja Gwiazd w Warszawie

Śródmieście, cała stolica zyskała w niedzielę 4.10.2009 nie byle jaką atrakcję turystyczną. W pasażu Wiecha uroczyście otwarto aleję gwiazd.

Wielkie medialne wydarzenie, które miało miejsce w pasażu Wiecha. Otwarto tam Aleję Gwiazd. Czym różni się od tej w Łodzi, Międzyzdrojach i Hollywood.

Na kilkunastu mosiężno-granitowych gwiazdach znajdują się najsłynniejsze nazwiska światowego kina i ich najbardziej znane cytaty.

Otóż zamiast odcisków dłoni aktorów i reżyserów na tabliczkach wmurowanych w ziemię zobaczymy wypowiedzi gwiazd, ale nie rodzimego, a światowego formatu.

Penelopa Cruz („Moją ambicja jest być szczęśliwą”) czy Romana Polańskiego („Nic nie jest dla mnie zbyt szokujące”). Wiadomo już, że niebawem pojawi się tam gwiazda z nazwiskiem Woody'ego Allena i jego słynne zdanie: „Jedyną rzeczą, którą chciałbym zmienić, jest moje życie”

Są też cytaty z m.in.: Javiera Bardema, Nicolasa Cage'a, Nicole Kidman, Alfred Hitchcocka, Marylin Monroe, Woody Allena. W sumie 12.

– Miejsce zostało wybrane specjalnie, bo codziennie spaceruje tędy wiele osób, aby zacytowane myśli były inspiracją dla przechodniów

Aleją Gwiazd uczczono start kanału Film HD telewizji cyfrowej N .

Sponsorem Alei jest kanał filmowy nFilmHD należący do telewizji nowej generacji n.

Mieszkańcy wielokrotnie zgłaszali potrzebę ożywienia pasażu Wiecha. Miasto zyskało nową atrakcję, która ma szansę przyciągnąć ludzi.

Warszawskie Centrum Informacji Turystycznej
pl. Zamkowy 1/13; 00-262 WARSZAWA
tel./fax (0-22) 635 18 81; fax 635 18 81
wcit.ag.mufa@supermedia.pl

Źródło opisu: http://miasta.gazeta.pl/warszawa
Źródło zdjęć: http://film.onet.pl/zwiastuny
Dodane: 2009-10-05 13:19:24 przez Gorroz

Lokalizacja

Komentarze (2)

0.0 z 5.0
Ocena ogólna 0.0

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ocena ogólna