Zaloguj się

Trasa rowerowa i downhillowa Góra Kamieńsk Atrakcje, Atrakcje turystyczne

Ozga, Bełchatów

Trasa rowerowa i downhillowa Góra Kamieńsk

Trasy rowerowe na terenie Góry Kamieńsk zachęcają turystów chcących aktywnie spędzać czas do odwiedzin. Znajdziemy tam trzy trasy o różnym stopniu trudności, najcięższa to trasa czerwona o długości 18 km.

Można spróbować także jednej z najbardziej ekstremalnych tras – zdjęcia z trasy downhillowej.

Rowerem z Bełchatowa, przez największe ośrodki wypoczynkowe powiatu, Wawrzkowiznę i Słok, aż do wyciągu na Górze Kamieńsk, a tam połączenie z trasami rowerowymi oplatającymi górę i siecią dróg rowerowych gminy Kleszczów.

Łącznie kilkadziesiąt kilometrów urozmaiconej trasy prowadzącej przez różnorodne krajobrazowo tereny powiatu bełchatowskiego.
Taką gratkę dla miłośników rowerów przewiduje projekt, który będzie realizowany wspólnie przez Starostwo Powiatowe w Bełchatowie, BOT Kopalnię Węgla Brunatnego Bełchatów oraz Nadleśnictwo Bełchatów.

Będzie to jedna z najdłuższych i najbardziej ciekawych tras rowerowych w tej części Polski.
Będzie można podziwiać malownicze krajobrazy sosnowych lasów, przyrzecznych łąk, naturalnych i sztucznych zbiorników wodnych, największej w Europie elektrowni zasilanej węglem brunatnym.

Z góry Kamieńsk, największego w centralnej Polsce wzniesienia, rowerzyści zobaczą odkrywkę kopalni oraz okoliczne miasta.

Sama góra Kamieńsk oferować będzie szereg atrakcji, począwszy od licznych tras rowerowych o różnym stopniu trudności, poprzez wyciąg, którym można dostać się na jej szczyt, aż do doskonałej bazy gastronomicznej.

Trasa od Słoku, do góry Kamieńsk, poprowadzona zostanie istniejącymi drogami, które zostaną wyrównane, oznakowane i przystosowane do jazdy rowerem.

W zeszłym roku powstał czterokilometrowy odcinek asfaltowej ścieżki rowerowej łączącej Bełchatów z ośrodkami turystycznymi Wawrzkowizną i Słokiem.

U podnóża góry trasa rozdzielałaby się na dwie drogi, jedna „łatwiejsza” o małym stopniu trudności, biegnąca u podnóża zwałowiska, druga prowadząca bardziej terenowymi drogami. Obie dobiegać będą do stacji dolnej, wyciągu na Górę Kamieńsk.
Dalej rowerzyści będą mogli korzystać z wyznaczonych dróg rowerowych oplatających górę i dojechać nawet do ścieżek rowerowych gminy Kleszczów. Projekt przewiduje dokładne oznakowanie całej trasy, stworzenie kilku zadaszonych punktów przystankowych, gdzie rowerzyści będą mogli odpocząć.

Po obydwu stronach trasy narciarskiej z wyciągami, w lesie, znajdują się dwie trasy dla wyczynowych rowerzystów. Nie polecam nowicjuszom i zbyt pewnym siebie ryzykantom. Trasy są naprawdę warte respektu.

Na Górze kamieńsk znajdują się ścieżki rowerowe o łącznej długości ok. 42 km.

W sezonie letnim ośrodek oferuje:

* mini park rozrywki
* ścieżki rowerowe o łącznej długości ok. 42 km.
* piękne widoki,
* bazę noclegową,
* bezpłatny parking,
* restauracje i grill bar,
* ścianka wspinaczkowa,
* tor saneczkowy,
* trasy downhillowe,

Kawiarnia i wyciąg krzesełkowy, czynne są od godz. 12 do 20, a park rozrywki czynny od 13 do 19

OSiR Kamieńsk – Ozga k. Kamieńsk

Informacja (044) 733 07 77
Kasy (044) 733 07 77

info@gorakamiensk.info

http://www.gorakamiensk.eu/

Źródło opisu: http://www.gorakamiensk.eu/
Źródło zdjęć: http://www.gorakamiensk.eu/
Dodane: 2011-03-09 10:46:55 przez Igorek

Lokalizacja

Komentarz (1)

0.0 z 5.0
Ocena ogólna 0.0

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ocena ogólna