Zaloguj się

Polsko-czeskie Centrum Szkolenia Rycerstwa Gród w Byczynie Inne, Inne

Biskupice 58, Nysa

Budowę trwającą dwa lata rozpoczęto we wrześniu 2005 roku. Międzynarodowe otwarcie zebrało kilka tysięcy turystów.

Pomysł stworzenia grodu narodził się w 2003 roku na pierwszym Jarmarku Średniowiecznym w Byczynie dzięki Opolskiemu Bractwu Rycerskiemu i władzom Byczyny.

Na terenie grodu znajduje się karczma, stajnia, liczne warsztaty rzemieślnicze – kowalskie, tkackie, garncarskie, łucznicze i inne.

W grodzie znajdują się tory do rzutu toporem, włócznią i nożem, a każdy turysta może się sprawdzić w miotaniu taką bronią. Dodatkowo można także skorzystać z toru łuczniczego, strzelając do tarczy z łuku historycznego.

Organizatorzy zachęcają do skorzystania z kąpieli parowych w balii, a także do obejrzenia z przewodnikiem „Komnaty strachu” – wystawy narzędzi tortur.

W grodzie ma swoją siedzibę Opolskie Bractwo Rycerskie, do którego należy kilkudziesięciu wojów i białogłowych z różnych miast południowej Polski.

Bractwo krzewi i odtwarza kulturę oraz sposób życia w średniowieczu. Członkowie bractwa regularnie ćwiczą na warsztatach i treningach fechtunku. Zajmują się również odtwarzaniem średniowiecznych strojów i wyposażenia.

Opolskie Bractwo Rycerskie jest stowarzyszeniem posiadającym osobowość prawną i powstało w maju 2001 r. z inicjatywy Andrzeja Kowalczyka, Andrzeja Kościuka, Jerzego Sowińskiego i Wita Pichurskiego. W skład bractwa wchodzą członkowie z Opola oraz dwie chorągwie z Raciborza. Bractwo wchodzi w skład Międzynarodowej Ligi Średniowiecza, która zrzesza wojów z wielu krajów Europy. Uczestniczy w pokazach i turniejach w wielu państwach Europy Zachodniej i Wschodniej.

Data lub czas powstania

2007 r. (XXI w.)

Budowa trwała od 2005 do 2007 roku.

Materiał budowlanyDrewno.
Ciekawostki

Opolskie Bractwo Rycerskie organizuje turnieje rycerskie oraz kolonie rycerskie.

Odbywa się także Jarmark Średniowieczny, na którym prezentowane są m.in. orientalne pokazy tańcabrzucha i średniowiecznego, pokazy: iluzjonistyczne, ognia, artyleryjskie, kaskaderskie i dudziarzy oraz scenki średniowieczne. Toczą się także turnieje bojowe wojów wczesnośredniowiecznych oraz turnieje łucznicze. Mają miejsce także różnego rodzaju koncerty i imprezy. Organizowane są także biesiady staropolskie izabawy plebejskie. Można także przyjrzeć się pokazom pisania gęsim piórem, tkactwa, kowalstwa, płatnerstwa, mincerstwa, grawerowania, kaletnictwa i wyrobu biżuterii.

Położenie obiektu

Na wsi.

Gród położony jest za lasem.

Dostępność

Całoroczny.

Opis miejsc i pokoi

Liczba miejsc: 50

Liczba pokoi: 15

Przedział cenowy

Cena od: 30.00

Parking

Przy obiekcie.

Inne

Oferowane są także miejsca noclegowe w czterech segmentach: „Smok”, „Jednorożec”, „Ent” i „Gryf”. Każdy utrzymany w estetyce średniowiecznej wyposażony w cztery pokoje oraz łazienkę.

Źródło opisu: http://www.map4u.pl/pl/poi/3301652
Źródło zdjęć:
Dodane: 2014-05-11 11:38:00 przez sport.96

Lokalizacja

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ocena ogólna