Zaloguj się

Mini Park Linowy Śląski Park Linowy Chorzów Dla dzieci, Rozrywka

Al. Dojazdowa, Chorzów

Mini Park Linowy Chorzów – Mini Park Linowy w chorzowskim parku WPKiW – Śląski Park Linowy

Mini Park Linowy to nowa atrakcja na terenie WPKiW, przeznaczona dla najmłodszych dzieci.
Mini park linowy to nowa atrakcja dla dzieci w wieku od 3 do 12 lat.

Do tej pory w Śląskim Parku Linowym wspinać się mogły na najłatwiejszej trasie tylko dzieci, które miały więcej niż 130 wzrostu.

Dziesięć nowych przeszkód Mini Parku rozpiętych zostało pomiędzy domkami zamocowanymi na drewnianych palach, podobnych do chatki na kurzej stopce. Wszystkie przeszkody dostosowane są do możliwości motorycznych dzieci w wieku 3-12 lat.

Na młodsze czeka łatwiejszy wariant, starsze zmierzą się z trudniejszym. Wśród przeszkód, jakie dzieci napotkają na trasie znajdą się mosty, tunele, kładki. Każda z nich ma swoja nazwę, m.in.: sieć pajęcza, kacze stopy, most birmański czy lwie obręcze. Wytyczona trasa Mini Parku ma kształt serpentyny, rozpoczyna się schodkami do pierwszego domku, a kończy ślizgiem na ślizgawce z ostatniego. Wszystkie przeszkody zabezpiecza siatka rozpięta pomiędzy domkami i chroniąca przed upadkiem na ziemię.

– Trasa będzie miała kształt serpentyny, rozpocznie się schodkami do pierwszego domku, a zakończy ślizgiem na ślizgawce z ostatniego – 10 innych przeszkód rozpiętych zostanie pomiędzy domkami zamocowanymi na drewnianych palach, podobnych do chatki na kurzej stopce. Wysokość na jakiej będą rozwieszone przeszkody wahać się będzie od 1,8 do 2,3 m nad powierzchnią gruntu. – Wszystkie przeszkody dostosowane są do możliwości motorycznych dzieci w wieku 3-12 lat. Na młodszych czeka łatwiejszy wariant, starsi zmierzą się z trudniejszym.

Wśród przeszkód, jakie dzieci napotkają na trasie znajdą się: mosty, tunele, kładki z przeszkodami. Każda z nich ma swoja nazwę, dzieci przechodząc trasą napotkają m.in.: Sieć pajęczą, Kacze stopy, Most birmański czy Lwie obręcze. Wszystkie przeszkody zabezpieczy siatka rozpięta pomiędzy domkami i chroniąca przed ewentualnym upadkiem na ziemię.

Jest to bardzo dobre rozwiązanie asekuracyjne, stosowane właśnie w parkach przeznaczonych dla najmniejszych dzieci. Dzięki temu maluchy spokojnie mogą skupić uwagę na pokonywaniu przeszkód i zabawie, a nie na przepinaniu karabinków, co stwarza im ogromne problemy i psuje całą uciechę.

Bilet do Mini Parku kosztuje 15 zł

Godziny
Pon – Pt.: 10:00 – 20:00
Sob. – Niedz.: 10:00 – 21:00

Śląski Park Linowy
Wojewódzki Park Kultury i Wypoczynku im. gen. Jerzego Zietka w Chorzowie
Al. Dojazdowa,
41-501 Chorzów

telefon:(032) 793 70 08 w. 5372
tel. 666 031 384

e-mail: info@palenisko.com.pl
www: www.palenisko.com.pl

Źródło opisu: www.palenisko.com.pl
Źródło zdjęć: http://pl-pl.facebook.com/pages/Śląski-Park-Linowy
Dodane: 2011-07-15 12:34:32 przez Martika

Lokalizacja

Komentarze (2)

0.0 z 5.0
Ocena ogólna 0.0
 • yupi
  15 lipca 2011 at 13:00

  Od 15 lipca obowiązywać będzie promocja biletowa. Każdy kto kupi bilet do Wesołego Miasteczka będzie mógł skorzystać za darmo z Mini Parku Linowego – w tym samym dniu ! yupi 😉

  Pomocna recenzja
 • kids
  15 lipca 2011 at 12:58

  Już jutro otwarcie Mini Parku Linowego w chorzowskim parku WPKiW. Mini Park Linowy w Śląskim Parku Linowym otworzy swoje podwoje w piątek, 15 lipca. Uroczyste otwarcie rozpocznie się o godz. 12. Przewidziano wiele atrakcji dla dzieci.

  Pomocna recenzja

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Ocena ogólna