Zaloguj się

Las Lublinek w Łodzi Atrakcje, Parki

Zamiejska, Łódź

Las Lublinek w Łodzi – drugi co do wielkości las komunalny w Łodzi o powierzchni 90 ha.

Położony w południowo-zachodniej części miasta w granicach administracyjnych dzielnicy Łódź-Polesie, w pobliżu dawnej wsi, obecnie łódzkiego osiedla Lublinek.

Graniczy z ugorami i znajdującymi się w bezpośredniej bliskości za nimi osiedlami mieszkaniowymi Smulsko i Retkinia od północy, sortownią odpadów i lotniskiem Łódź-Lublinek od zachodu, otwartymi terenami wzdłuż rzeki Ner w otoczeniu łąk i pól od południa i linią kolejową od zachodu.

Las niezwykle zróżnicowany pod względem przyrodniczym od suchych siedlisk z brzeźniakami i sośninami po mokradła z olszami, a nawet śródleśnym bagnem. Dużą różnorodność flory i fauny zapewniają śródleśne łąki oraz stawy z okresowo płynącym strumieniem „Struga”.

W sąsiedztwie terenów otwartych, na skraju drzewostanów, spotkać można kuropatwy, bażanty, zające, sarny, a w okolicy stawów ptactwo wodne – m.in. kaczki.

W bliskim sąsiedztwie lasu, na północ od jego granic, znajdują się stawy „Bielice” – miejsce rekreacji, lęgowiska ptactwa wodnego oraz wypoczynku wędkarzy.

Ulica Zamiejska – Las Lublinek – Miejsca widokowe – Staw Bielice – Port Lotniczy im. Władysława Reymonta

Okolice Lublinka to miejsce wypoczynku nie tylko mieszkańców pobliskiej Retkini, ale dzięki odpowiedniemu zagospodarowaniu terenu również łodzian z odleglejszych części miasta. Las Lublinek jest drugim co do wielkości lasem komunalnym Łodzi. Dojazd tutaj jest nieco utrudniony ze względu na odległe położenie od głównych dróg, warto jednak wykorzystać cztery kółka by znaleźć się w tym magicznym miejscu.

Aby rozpocząć spacer warto pozostawić samochód przy ulicy Zamiejskiej. Specjalnie przygotowane miejsca parkingowe, drewniane ławeczki i stoły oraz wszechobecne kosze na śmieci zapraszają do tego miejsca

Centrum Informacji Turystycznej
ul. Piotrkowska 87,
90-423 Łódź
tel.: (+48) 042 638 59 55, 042 638 59 56
fax: (+48) 042 638 59 55
e-mail: cit@uml.lodz.pl
www: www.cityoflodz.pl

Źródło opisu: pl.wikipedia.org
Źródło zdjęć: pl.wikipedia.org
Dodane: 2009-06-26 10:07:49 przez Gorroz

Lokalizacja

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Ocena ogólna