Zaloguj się

AIKIDO znaczy dosłownie ” droga do osiągnięcia harmonii duchowej”. Jest to unikalna japońska sztuka walki, powstała na początku XX – go wieku w oparciu o Daito Ryu Ju Jutsu. W aikido nie stawiamy czoła przeciwnikowi – dążymy raczej do przejęcia siły atakującego i wykorzystaniu jej przeciwko niemu. Aikidoka potrafi się przeciwstawić atakowi w sposób bolesny i zdecydowany lub tak, ze napastnik nie doznawszy krzywdy jest unieruchomiony i bezbronny. Siła ataku jest bezpiecznie kierowana z dala od naszego ciała i wykorzystana w wykonanym rzucie czy dzwigni.

Okrężne, płynne ruchy aikido są eleganckie a zarazem efektywne. Może nauczyć się ich każdy, bez względu na kondycje fizyczna, wiek czy płeć. Zarówno kobiety i mężczyźni, dzieci i ludzie dojrzali uważają aikido za ciekawy i aktywny sposób spędzania czasu. Ćwiczący uczą się samoobrony unikając jednocześnie brutalności czy agresji. Aikido wzmacnia tez wiarę w siebie i rozwija zdolność koncentracji. Ćwicząc aikido rozwijamy nie tylko świadomość funkcjonowania własnego ciała, ale także wzmacniamy jego możliwości. Wynikające z tego równowagę i spokój przenosimy z dojo (sala ćwiczeń) na każdy aspekt swojego życia.

AIKIDO to nie sport czy też jakąś forma współzawodnictwa, lecz szacunek, współpraca i przyjaźń miedzy ćwiczącymi. Filozofia, ideały i etyka aikido są nierozerwalnie związane z treningiem w dojo. Sztuka ta rozwija świadomość otaczającego nas świata i ludzi i pozwala w różnych sytuacjach na dokonywanie właściwych wyborów. Ćwiczenia fizyczne rozwijają ciało tak, ze jest ono zrelaksowane i elastyczne, a umysł czysty i spokojny. Trening dostarcza wewnętrznego spokoju, który możemy przekazywać innym.

Sensei

Dariusz Zięba 5 dan AIKIKAI Shidoin

TS WISŁA

Kraków ul. Reymonta 22

tel. (18-20) 012 630 45 23

tel. 012 269 10 97

tel. kom. 501 27 00 90

http://www.aikido.krakow.pl

Źródło opisu: http://www.aikido.krakow.pl
Źródło zdjęć: http://www.aikido.krakow.pl
Dodane: 2009-10-17 09:59:18 przez Szymonnosek

Lokalizacja

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Ocena ogólna