Zaloguj się

Jezioro Krasne

Maksymalna głębokość to ponad 30 metrów (różne źródła podają 33-36). Żyją tu perkozy w sporej liczbie.

Jeziora
Na terenie gminy Uscimow znajduje się 9 jezior wchodzących w skład zespołu jezior Pojezierza Łęczyńsko-Włodawskiego, z których 7 leży w całości w obrębie gminy (Czarne Uścimowskie, Białe Uścimowskie, Głębokie, Gumienek, Krasne, Ściegienne i Maśluchowskie), a dwa pozostałe (Krzczeń, Kleszczów) podzielone są granicami gmin. Wody większości jezior rozlewają się w dosyć głębokich nieckach o wyniesionych i niekiedy stromych brzegach – zwiększa to walory krajobrazowe okolicy.

Opisywane akweny różnią się między sobą cechami morfometrycznymi, przeźroczystością wody, rodzajem dna, dostępnością, roślinnością przybrzeżną, ichtiofauną i zmiennością otoczenia. Stwarza to liczne możliwości rekreacji i wypoczynku: od leżakowania na piasku, kąpieli wodnych, wędkowania, uprawiania żeglarstwa po pływanie kajakiem czy pontonem.

Jezioro Krasne
To największe (75,9 ha) i najgłębsze (do 33 m) spośród uścimowskich jezior. Dostępne praktycznie ze wszystkich stron, z czystą wodą, piaszczystym dnem i długimi odcinkami plaży.

Bardzo atrakcyjne turystycznie jezioro Krasne oferuje wczasowiczom różnorodne możliwości zakwaterowania i wypoczynku nad swoimi brzegami: istnieją tu liczne ośrodki wypoczynkowe i zespoły domków prywatnych. A dla zwolenników spędzenia wolnego czasu bliżej natury – pole namiotowe i schronisko młodzieżowe.

Warto zaznaczyć, że i pasjonaci dzikiej przyrody znajdą coś dla siebie – jezioro bowiem zasiedlają m.in. perkozy osiągające tu wysoką liczebność.

Źródło opisu: http://www.zamiasto.com.pl/miejsce,399,Krasne-Krasne.html
Źródło zdjęć: http://wikimapia.org/5886860/pl/Jezioro-Krasne
Dodane: 2010-05-17 17:08:39 przez ati

Lokalizacja

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ocena ogólna